Polska aplikacja loteryjna dla Chińczyków

Inwestycje i umowy
Marek 18/05/2012

Ostatnia aktualizacja: 19 kwietnia 2024

Chińska loteria rozpoczęła właśnie testy użytkowania nowej aplikacji loteryjnej w telefonach komórkowych z systemem Android, opracowanej przez GTECH Poland. Dzięki temu pekińscy sprzedawcy, będą mogli oferować klientom usługi loteryjne w miejscach innych, niż punkty sprzedaży Beijing Lottery (np. na ulicach). Pracownicy warszawskiego centrum technologicznego GTECH zainstalowali nowoopracowaną aplikację na aparatach firmy Samsung.

Istota rozwiązania polega na wykorzystaniu telefonu Samsung z systemem operacyjnym Android, jako platformy dla aplikacji loteryjnej współpracującej z istniejącym centralnym systemem on-line. Jest to podobna aplikacja jak w przypadku klasycznych terminali znajdujących się w kolekturach, ale w urządzeniu mobilnym. Aplikacja w systemie Android została specjalnie opracowana dla agentów Beijing Welfare Lottery w Chinach.

„W Chinach prócz tradycyjnych kolektur w kioskach i sklepach, sprzedaż produktów loteryjnych odbywa się także na ulicach. Sprzedawcy uliczni oferują przechodniom zdrapki, nie mogli jednak do tej pory oferować gier typu lotto czy innych, wymagających bezpośredniego połączenia z centralnym systemem on-line loterii. Wprowadzenie terminali mobilnych w postaci telefonów komórkowych: lekkich i łatwych w obsłudze, umożliwi rozszerzenie oferty miejscowej loterii. W przyszłości planujemy zastosowanie podobnego rozwiązania na rynku afrykańskim” – powiedział Jarosław Dąbrowski, Dyrektor ds. Technologii, GTECH Poland.

Mobilne terminale, składające się z telefonów komórkowych oraz przenośnej drukarki termicznej, zostały opracowane w warszawskim centrum technologicznym GTECH. Kilkuosobowy polski zespół inżynierów potrzebował jedynie 3 miesięcy na przygotowanie tego rozwiązania, dostosowanego do specyficznych potrzeb pekińskiego rynku loteryjnego. Swój wkład w ten projekt miały także zespoły technologiczne GTECH dla Azji i Pacyfiku oraz Rhode Island, w zakresie m.in. testów, interfejsu dla chińskiego użytkownika, bezpieczeństwa czy projektu sieci 3G.

Rozwiązanie powstało przy współpracy z firmą Samsung, która udzieliła inżynierom z GTECH wsparcia w zakresie rozwiązań technicznych, specyficznych dla telefonów tego producenta.

Obecnie projekt jest w wersji pilotażowej, ale jeśli testy w terenie i reakcja rynku spełnią oczekiwania operatora loterii, w ślad za nimi nastąpi wdrożenie na szerszą skalę. Rynek chiński jest najszybciej rozwijającym się rynkiem loteryjnym na świecie. Tempo wzrostu sprzedaży szacowane jest na 30% rocznie.

źródło: ComPress

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL