Pomoc Totalizatora Sportowego w walce z COVID-19

Totalizator Sportowy od początku epidemii COVID-19 aktywnie uczestniczył w działaniach na rzecz jej zwalczania.

W marcu 2020 roku włączył się bezpośrednio w akcję pomocy szpitalom przy współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych oraz Ministerstwem Zdrowia. Za pośrednictwem Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej spółka przeznaczyła 4 miliony złotych na zakup sprzętu medycznego i materiałów ochrony osobistej dla 6 szpitali: w Tychach, Lublinie, Tomaszowie Mazowieckim, Warszawie, Jarosławiu i Sanoku.

Totalizator Sportowy pomógł kilkudziesięciu placówkom medycznym również rzeczowo – za pośrednictwem Fundacji rozdysponował ze swojej floty 90 samochodów, które cały czas wspomagają transport w szpitalach. Kwota pomocy nieustannie rośnie za sprawą prowadzonej od 30 marca 2020 roku akcji bezterminowego przeznaczania 10 procent ze sprzedaży online produktów LOTTO na walkę z koronawirusem i jego skutkami – wysokość przekazywanych środków można śledzić na bieżąco na stronie www.totalizator.pl oraz www.lotto.pl.

Marka LOTTO jest także zaangażowana w ogólnopolską akcję #ZostańWDomu poprzez autorską inicjatywę „Miliony sposób nudę”, która znajduje się na platformie www.milionysposobownanude.pl.

Pracownicy Totalizatora Sportowego postanowili także aktywnie włączyć się w działania wspomagające polską służbę zdrowia i wyszli z wyjątkową inicjatywą, której efektem jest kreatywna kartka – osobisty wyraz podziękowania od nich dla wszystkich pracowników służby zdrowia, w tym m.in. lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, za ich trud, poświęcenie i odwagę w walce z koronawirusem.

Wśród wielu prac, jakie powstały, zwycięską okazała się kartka autorstwa Pani Natalii Roczniak z Departamentu Organizacyjnego.

Do wszystkich dotychczas zrealizowanych przez spółkę działań na rzecz szpitali walczących z COVID-19, pracownicy Totalizatora Sportowego dołączają ten niezwykły gest solidarności w formie kreatywnej kartki, przeznaczony dla wszystkich pracowników służb medycznych. Kartka została wysłana do szpitali wspieranych przez Totalizator Sportowy.

Źródło: Totalizator Sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *