Prokurator aresztowany za łapówki hazardowe

hazard

Ukraińska służba bezpieczeństwa SBU aresztowała szefa miejscowej prokuratury w rejonie Smila i szefa policji krajowej w związku z toczącym się śledztwem w sprawie korupcji.

Obaj mężczyźni zostali oskarżeni o przyjęcie ponad 50 000 hrywien (1 500 euro) łapówek od właściciela nielegalnej firmy hazardowej.

Podobno zgodzili się przymykać oko na nielegalny ośrodek gier w zamian za miesięczną wypłatę w wysokości 20 000 UAH.

Aresztowania są następstwem dochodzenia prowadzonego przez dyrekcję SBU w sprawie korupcji i przestępczości zorganizowanej, przy wsparciu zarówno Państwowego Biura Śledczego, jak i krajowej policji.

Prokurator został zatrzymany na podstawie art. 208 Kodeksu postępowania karnego. Policjant został zatrzymany przy pracy.

Zgłoszono, że dany ośrodek gier został zamknięty przez służby państwowe.

Dochodzenia będą kontynuowane w celu zbadania, czy w sprawę zamieszane są także inne osoby.

Aresztowania zbiegły się z czasem gdy Ukraina ponownie legalizuje hazard ponad dziesięć lat po wprowadzeniu zakazu w 2009 roku.

Prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał w zeszłym miesiącu nową ustawę o grach hazardowych, aby zalegalizować zarówno kasyna naziemne, jak i hazard online.

W międzyczasie SBU zobowiązała się do wykorzenienia nielegalnych operacji hazardowych przed ponownym wprowadzeniem regulowanych licencji.

W maju Ukraina nakazała dostawcom serwerów internetowych zablokowanie dostępu do kolejnych 59 witryn z grami hazardowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *