Prokuratura przyjrzy się celnikom?

Automaty
Bartosz 13/10/2013

Ostatnia aktualizacja: 13 października 2013

Może nastąpić zwrot w działaniach podległych wiceministrowi finansów Jackowi Kapicy funkcjonariuszy Służby Celnej wobec przedsiębiorców z branży automatów o niskich wygranych.

Okazuje się bowiem, że celnicy błędnie zastosowali przepis, który w żaden sposób nie odnosi się do działania automatów poza kasynami – wynika z uzupełnienia zawiadomienia spółki Fortuna do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jak już pisaliśmy, Warszawski Urząd Celny wszczął postępowanie wobec spółki Fortuna pod pretekstem urządzania gier na automatach o niskich wygranych bez wymaganego zezwolenia.

Choć sprawa ciągle jest w toku, a żadnych nieprawidłowości do tej pory nie wykryto, urzędnicy postanowili zabezpieczyć kilkanaście mln zł na majątku spółki – na poczet ewentualnej kary. Tyle że celnicy zastosowali przepis dotyczący prowadzenia gier hazardowych bez zezwolenia, nie zaś – jak powinno być, gdyby spółka działała wbrew przepisom – urządzania gier na automatach poza kasynem. To olbrzymia różnica, gdyż ewentualne zabezpieczenia byłyby na sumę kilkuset tysięcy złotych, a nie – jak teraz – kilkunastu milionów.

Czytaj całość na: uwazamrze.pl

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Joker

13/10/2013

I pieknie , teraz prawnicy powinni tak szmatlawcow przycisnac zeby ten hajs z odsetkami wyzygali,a kazda zielona szmata bedzie sie bala spojrzec na zabawki , co dopiero je zawijac

Nikt

15/10/2013

Może Pan Prorok wyjaśni co oznacza, wszczęcie śledztwa, myśle ze to istotne jest .

obserwator

15/10/2013

ja widzę że wam wszystkim pali się grunt pod nogami jeżeli chodzi o automaty

Prorok

15/10/2013

Panie MT to pan wypisujesz bzdury i ściemniasz ludzi , na dokładkę zadajesz głupie pytania na zasadzie cyt. "skąd ta wiedza ?" , widzę że nie jesteś człowieku wo gule zorientowany więc wyświadczę ci przysługę i podam link do skarbnicy wiedzy czyli USTAWY O USŁUGACH FINANSOWYCH ; http://www.knf.gov.pl/Images/ustawa_o_uslugach_platniczych_tcm75-27618.pdf Problem polega na tym że trzeba było najpierw zapoznać się z tą Ustawą , może wówczas przez ciebie nie ucierpiało by tylu operatorów. Pozdrawiam

MIX

15/10/2013

Wszyscy jedziemy na tym samym wózku, a wy plujecie na siebie jak jakaś banda gnoi. Czy MTKiosk czy sypaki, co ze różnica. Ustawa nie może być stosowana i wbijcie to sobie wreszcie do łbów. A wszystkim tym którzy w jakiś sposób walczą z watachą Kapicy ,Płocha i temu podobnych należy się po prostu szacunek.

MT

15/10/2013

Pisze Pan bzdury Panie PROROK, proszę przeczytać ustawę, proszę też nie twierdzić że czegoś nie dopełniliśmy, skąd ta wiedza ? Mąci Pan w głowach ludziom zresztą jak zwykle. Prokuratura wszczęła śledztwo z art 231 kk pod numerem 9DS 767/113/3. Myślimy że jest Pan w stanie to sprawdzić , prawda ?

Prorok

14/10/2013

operator z mazowsza kolega "Prawnik" to tylko nazwa niku, ponieważ już dużo wcześniej wypisywał takie brednie na temat prawa że zmuszony byłem go nazwać Prawnikiem samozwańcem , człowiek ten nie ma pojęcia o rzeczywistym porządku prawnym w Polsce . Przeciwko prokuratorowi w pierwszej fazie można wszcząć postępowanie wyjaśniające , które to wcale nie gwarantuje przejścia do drugiej fazy, którą to można rozpocząć dopiero po uchyleniu IMMUNITETU a to raczej w naszym państwie się nie zdarza , w sytuacji gdyby wyszło że faktycznie Prokurator coś nawywija to zostaje przeniesiony (swój swemu krzywdy nie da zdobić) i takie właśnie są realia w Polsce. Ale najciekawszą historią w tej całej imprezie jest to że MTK naruszył Polskie prawo o usługach płatniczych, MTK posiada wpis do KNF jako Biuro pośrednictwa finansowego co za tym idzie po przekroczeniu 500tyś obrotu ma obowiązek zgłosić to do KNF czego nie zrobili , oprócz tego po przekroczeniu tego limitu należało dokonać zmiany we wpisie do KNF , dodatkowo posiadając tylko wpis jako biuro pośrednictwa finansowego nie wolno przeprowadzać zagranicznych transakcji finansowych czyli kolejne naruszenie USTAWY. Wystarczą te dwa wspomniane naruszenia żeby cały ten system MTK runą a jego organizatorzy zostali skazani , mogę tutaj dodać tylko że współczuję wszystkim operatorom , którzy zaliczyli padaczkę . Zgodnie z treścią artykułu Prokuratura przyjrzy się celnikom!!! Powiem tak wreszcie i nareszcie , należy nie tylko przyjrzeć się tej watasze Jacka w sprawach dotyczących AONW ale również w przypadku łamania prawa w sprawach dotyczących pozostałych Automatów bo na tym polu również mówiąc grzecznie przeginają i to niezdrowo , niemalże za każdym razem Celnicy głoszą opinię że sędziowie to głąby i na automatach się nie znają i w tym miejscu apeluję do sędziów NIE DAJCIE SIĘ CELNIKOM WODZIĆ ZA NOS , grzeczniej już nie potrafię tego wyrazić żeby Sędziów nie urazić. Pozdrawiam

MT

14/10/2013

Art. 231. § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Z tego właśnie art wszczęte zostało śledztwo . Potwierdzam A.G.

Joker

14/10/2013

Wszystkiego najlepszego Brunonowi K . z okazji jego imienin :)

Prawnik

14/10/2013

Panie Operatorze z Mazowsza według Pana wymyśliłem sobie to co napisałem o wszczęciu sprawy przez prokuraturę , otóż jest to 100 % prawda i na prawdę żałosne są Pańskie posty w których coś sie Panu wydaje. Prosze zweryfikować to co napisałem bo jest to do zrobienia.

operator z mazowsza

14/10/2013

Witam. Zastanawiam się nad postem kolegi "Prawnika" i tak sobie myślę że aby wszcząć jakiekolwiek postępowanie karne przeciwko jakiemukolwiek prokuratorowi trzeba na początek uchylić jego immunitet. Po drugie myślę że do tego typu postępowań nie jest właściwa prokuratura rejonowa jeżeli sprawa dotyczy prokuratora z prokuratury apelacyjnej a wiec sprawującej nadzór na pracą prokuratur rejonowych. Źle się dzieje że panuje bezprawie dotyczące branży ale po co pisać takie posty które sensu nie mają?

wa-wa

14/10/2013

masz rację gdzie teraz są te mądrale typu prorok , prok i obi wan kenobi i inni pozdrawiam

Prawnik

13/10/2013

UWAGA! Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie wszczęła postępowanie przeciwko prokuratorowi Robertowi Plochowi w związku z jego bezpodstawnym kierowaniem postępowań karnych przeciwko Adamowi Gramowskiemu (MT Kiosk) oraz bezpodstawnym zatrzymywaniem terminali internetowych. Oj będzie sie działo ! Niech teraz odezwia sie ci wszyscy prześmiewcy typu Prorok i inni tam jacyś . A miała być taka afera a co jest? Blamaż policji i prokuratury i to mi bardzo mocno śmierdzi .

as

15/10/2013

We wtorek na osiedlu Chrobrego, w pobliżu wybiegu dla psów, stanął pierwszy na świecie automat na psie kupy. „Rekuperator” ma zachęcać właścicieli czworonogów do sprzątania po swoim psie. Za wrzucenie do maszyny woreczka z odchodami można wygrać... piłeczkę dla swojego pupila. Ale czy to jest zgodne z ustawą hazardową? Moim zdaniem powinien się tym zająć Urząd celny i Ministerstwo Finansów. Celnicy powinni sprawdzić wypłacalność automatu - psich "żetonów" pewnie kilka znajdą w okolicy, a najlepiej jak by to całe ustrojstwo wraz z "utargiem" zawieźli do gabinetu Kapicy na pamiątkę jego walki z hazardem.
E-PLAY.PL