Przesądy związane z hazardem na całym świecie

Przesądy i wiara w szczęście od dawna są częścią codziennego życia ludzi. Przesądy można znaleźć w prawie wszystkim. Ludzie wierzą, że szczęście jest związane z pewnymi liczbami, przedmiotami, a nawet dniami tygodnia.

Przesądy są dużą częścią życia niektórych ludzi i naprawdę w nie wierzą. Najbardziej powszechne przesądy, które wszyscy znamy, to na przykład, że jeśli czarny kot przebiegnie ci drogę, oznacza to pecha, jeśli przejdziesz pod drabiną, co oznacza pecha, lub że możesz zacytować cytat za cytatem mówiąc to. Na przykład ludzie wierzą również w chińskie amulety szczęścia w grach hazardowych. Jeśli chodzi o hazard, wiele osób postrzega go jako grę szczęścia i wierzy, że robienie lub nierobienie pewnych rzeczy doprowadzi do lepszych gier i większej szansy na wygraną, co oczywiście nie jest prawdą. Na świecie istnieje wiele przesądów związanych z hazardem, przyjrzyjmy się niektórym z nich.

Pechowa 13

Na Zachodzie jeden z największych przesądów dotyczących hazardu opiera się na liczbie 13. Do dziś w Las Vegas nie ma kasyna, które miałoby 13. piętro, a wiele tamtejszych hoteli nie ma pokoi z numerami wyższymi niż 13 I nie dotyczy to tylko pięter i pokoi, liczba 13 jest powszechnie uważana za pechową w grach hazardowych, na przykład niektórzy ludzie nie będą uprawiać hazardu w piątek trzynastego. Jedną rzeczą, która jest zaskakująca, biorąc pod uwagę wszystkie te negatywne przesądy wokół liczby 13, jest to, że nadal możesz znaleźć liczbę 13 na kole ruletki i oczywiście statystycznie nadal masz taką samą szansę na wygraną z nią, jak z każdą inną liczbą.

Mózg sępa

Najdziwniejsze przesądy związane z hazardem na całym świecie można znaleźć w Afryce Południowej. Mieszkańcy RPA wierzą, że jeśli palisz wysuszone mózgi sępów, będziesz mieć wizje przyszłości. Jest to długotrwała tradycja w społeczności i nie jest dobra dla sępów, ponieważ ich liczba spadła. To naprawdę szalony przesąd, który nie ma żadnych prawdziwych podstaw.

Pomarańcze

Kolejny dziwny przesąd hazardowy pochodzi z Chin i jest związany z pomarańczami. Chińczycy wierzą, że pomarańcze niosą energię yang i przynoszą szczęście. Wielu graczy w Chinach nosi ze sobą pomarańcze, gdy gra w gry hazardowe, ponieważ wierzą, że przyniesie im to szczęście i większą szansę na wygraną. kolejny naprawdę dziwny przesąd.

Dmuchanie na kości

Przesąd hazardowy, który jest najbardziej rozpowszechniony w filmach, polega na tym, że granie w kości spowoduje wygraną. Cały czas widzimy to w filmach: osoba, która uprawia hazard w kasynie, bierze kości do ręki i dmucha na nie, ponieważ wierzy, że to sprawi, że kości rzucą się prawidłowo i wygrają. W prawie każdym filmie o kasynie ktoś gra w kości podczas hazardu, a wszędzie tam, gdzie jest hazard, towarzyszą mu te dziwne przesądy. To tylko niektóre z najdziwniejszych i najbardziej szalonych przesądów związanych z hazardem, jakie można znaleźć na całym świecie.

Wiele osób uważa, że ​​hazard opiera się na szczęściu i że to szczęście sprawia, że ​​wygrywasz lub przegrywasz, jednak tak nie jest. Hazard opiera się na przypadku, statystykach i liczbach. W grach hazardowych istnieje statystyczna szansa na wygraną i nie ma to nic wspólnego ze szczęściem.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.