Real zerwał umowę z rosyjskim bukmacherem

Real Madryt zakończył ze skutkiem natychmiastowym współpracę z rosyjską firmą bukmacherską Fonbet, co jest odwetem za inwazję tego kraju na Ukrainę. Do rozwiązania umowy doszło już ponad dwa tygodnie temu. Królewscy nawiązali współpracę z operatorem w styczniu 2021 r.

Umowa Realu Madryt z Fonbetem polegała na współpracy w Rosji, Białorusi i Kazachstanie. Media spekulują, że Los Blancos otrzymywali od tej firmy milion euro podstawy i dodatkowe pieniądze w postaci bonusów za wywalczone trofea. Królewscy zrezygnowali z rosyjskich pieniędzy i sami w połowie marca przekazali milion euro na pomoc uchodźcom i przesiedlonej ludności z Ukrainy. reklama Klub ani czołowi hiszpańscy dziennikarze nie informowali o zawieszeniu współpracy z Fonbetem, ale wiadomość kilkanaście dni temu trafiła do branżowych mediów i bukmacher zniknął z listy sponsorów na oficjalnej stronie Los Blancos.

Postawa Realu Madryt spotkała się z powszechnym aplauzem, w przeciwieństwie do fali krytyki, która spada na Joana Laportę i jego zarząd. FC Barcelona nadal współpracuje z kontrowersyjnym rosyjskim bukmacherem 1xBET, który zdaniem katalońskiego dziennika ARA płaci klubowi 8,7 mln euro za sezon.

Współpracę z Fonbetem zakończyły także takie kluby jak AC Milan czy Paris Saint-Germain. Wszystkie trzy kluby korzystały z pakietów reklamowych, w ramach których logo Fonbetu i komunikaty pojawiały się na platformach cyfrowych i na boiskach, a bukmacher oferował specjalne kursy dla zarejestrowanych fanów klubów.

Źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.