Regulator z Gibraltaru osiągnął porozumienie z 888 warte 2,9 mln funtów

Odpowiedzialny hazard Ze świata
Wiktor Czerwiński 16/08/2023

Ostatnia aktualizacja: 16 sierpnia 2023

888 zgodził się aby zapłacić 2,9 miliona funtów w ramach ugody z Gibraltar Gambling Commissioner. Operator gier hazardowych osiągnął porozumienie w sprawie naruszeń związanych z obsługą graczy VIP na Bliskim Wschodzie. 

Londyński operator 888 ogłosił, że osiągnął porozumienie w Gibraltarze, na mocy którego zapłaci 2,9 miliona funtów w wyniku nieprzestrzegania przepisów na Bliskim Wschodzie. Niepowodzenia doprowadziły do ​​rezygnacji byłego dyrektora generalnego 888, Itai Panzera, na początku tego roku.

Komisarz Gibraltaru ds. Hazardu zidentyfikował niedociągnięcia w wymaganiach dotyczących znajomości klienta (KYC) na kontach VIP. Odnotowano również zbyt wysokie progi (thresholds) dla wzmocnionego „due deliegennce”  (EDD) oraz brak jasności i spójności w kontrolach. Inne niedociągnięcia obejmowały nadmierne poleganie na kontrolach typu open source w celu udowodnienia źródeł funduszy.

Komisarz Gibraltaru ds. Hazardu powiedział: „Oczekuje się, że licencjobiorcy Gibraltaru uwzględnią wnioski wyciągnięte z tej sprawy we własnych ocenach ryzyka, systemach i kontrolach. 888 nadal jest uznawany za odpowiedni i właściwy podmiot do posiadania licencji na Gibraltarze. 888 udoskonaliło swoje zasady i procedury w zakresie naprawy zidentyfikowanych braków historycznych.

„Komisarz ds. Hazardu i Urząd ds. Licencjonowania uważają tę sprawę za zamkniętą i nie będą komentować tej sprawy”.

Finanse 888 Holdings w 2023 roku

Tymczasem 888 Holdings opublikował wyniki za pierwszą połowę 2023. Przychody wzrosły o 165 % do 881 milionów funtów dzięki włączeniu marki William Hill w lipcu ubiegłego roku. Jednak na podstawie pro-forma przychody spadły o 7 % rok do roku. Więcej informacji na temat raportu finansowego holdingu 888 opublikowaliśmy w osobnym artykule.

 

O Autorze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL