Rumuńscy operatorzy zaproponowali 40% podatku od wypłat

Stowarzyszenie branży gier hazardowych online Asociatia Organizatorilor de Jocuri de Noroc la Distanta (AOJND) ostro skrytykowało propozycje nałożenia 40-procentowego podatku na wypłaty z hazardu w Rumunii. Ostrzega, że ​​posunięcie doprowadziłoby graczy do korzystania z nielicencjonowanych operatorów.

AOJND powiedział, że ten ruch prawdopodobnie zmniejszy 90-procentowy wskaźnik kanałów w Rumunii na rynek regulowany. Zauważono również, że migracja graczy do nielicencjonowanych witryn może w rzeczywistości zaszkodzić, a nie zwiększyć dochody rządu.

Ostrzega, że ​​operatorzy gier hazardowych online mogą ostatecznie płacić do 50 procent mniej podatku z powodu ogólnego ograniczenia działalności. Zauważył również, że większość wypłat dotyczyła niewielkich kwot.

Prezes AOJND Odeta Nestor powiedziała:

„Przed przyjęciem takiego środka fiskalnego należy wziąć pod uwagę szereg czynników. Po pierwsze, hazard online to przede wszystkim rozrywka, a nie źródło dochodów dla graczy. Zasadniczo mówimy głównie o przypadkach, w których gracz nie dąży do zwycięstwa za wszelką cenę, ale dla przyjemności rywalizacji. W ten sposób hazard online jest źródłem zmniejszenia codziennego stresu. Często podkreślałam, że Rumunia to historia sukcesu pod względem przepisów dotyczących hazardu. Ale ta sytuacja zależy od zdolności władz do utrzymania atrakcyjnych ram prawnych i fiskalnych”.

Nestor wezwał rząd do przeprowadzenia ogólnobranżowych konsultacji w celu zdobycia wiedzy z samego sektora gier przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian legislacyjnych, podkreślając, że AOJND jest skłonna zaoferować swoją wiedzę ekspercką.

W marcu rumuńskie Narodowe Biuro ds. Hazardu ONJN zablokowało kolejne 26 nielicencjonowanych witryn hazardowych. Rumuński regulator regularnie aktualizuje swoją listę zablokowanych witryn, odkąd rozpoczęła się w 2015 r., przed wprowadzeniem regulowanego hazardu.

Najnowsza lista zamówień blokujących zawierała Sloty.com i a1xSlot.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.