Sąd: Futura nie jest automatem hazardowym

Orzeczenie Sądu – urządzenia Futura nie stanowią automatów do gier wg ustawy o grach hazardowych i nie wymagają zezwolenia ani koncesji!!!

Według Sądu w Gnieźnie, urządzenia Futura, Futura Eclipse oraz Futura Supernova w sposób jednoznaczny i literalnie, nie stanowią automatów do gier w myśl ustawy o grach hazardowych, nie wymagają zatem koncesji ani zezwolenia, albowiem urządzenia z oprogramowaniem FUTURA nie służą do prowadzenia gier o charakterze losowym.

Jak pisze Sąd w uzasadnieniu postanowienia, w świetle prawa, zatrzymywanie przez służby urządzeń Futura jest niezgodne z prawem, a podmiot, który prowadzi działalność w zakresie oferowania gier na urządzeniach Futura prowadzi na terytorium kraju jawną działalność gospodarczą, co do której zakresu i rodzaju nie ma żadnych wątpliwości.

O Autorze

20 thoughts on “Sąd: Futura nie jest automatem hazardowym

 1. tak umiemy czytać ze zrozumieniem, w przeciwieństwie do ciebie…
  i tak, czytamy, że:

  „Odnosząc powyższe do realiów niniejszej sprawy stwierdzić trzeba, że zatrzymanie wymienionych na wstępie przedmiotów nie było konieczne.
  Z załączonej do zażalenia opinii certyfikowanego Wojskowego Instytutu Łączności z dnia 26 września 2018 roku wynika, że zatrzymane urządzenia nie stanowią automatów do gier w myśl ustawy o grach hazardowych, nie wymagają zatem koncesji lub zezwolenia, albowiem urządzenia z oprogramowaniem FUTURA nie służą do prowadzenia gier o charakterze losowym. W opinii wskazano, że nie zaobserwowano w trakcie badania, aby gry na urządzeniach zwierały element losowości. W świetle powyższego uznać należało czynność zatrzymania rzeczy za dokonaną niezgodnie z prawem.”

  Tyle dosłownego czytania ze zrozumieniem…

 2. Czy wy umiecie czytać ze zrozumieniem ? Oddano ze względu na błędy proceduralne. A to minister orzeka czy gra jest czy nie ……

 3. nie robie zadnych osobistych wycieczek. jak ciebie obraziłem to sory.
  ale nie moge juz tu czytac debilnych komentarzy ludzi co zupelnie nie kumaja o co kaman.

  to ze kazdy sad orzeknie inaczej w polandi to normalne. wazne ze sa takie sady co orzekaja
  ze te futury to nie sa automaty hazardowe w rozumieniu ustay o grah hazardowych.
  i wazne ze to nie jest pierwsza jaskolka.
  ja widziałem już kilka takich sadowych dokumentów no i dodatkowo same celne tez umarzaja

 4. zzz bez osobistych wycieczek i odrobinę więcej kultury.
  W momencie pisania komentarza nie było widoczne postanowienie sądu.
  Co i tak nie zmienia faktu, że jedna jaskółka wiosny nie czyni.
  Każdy sąd może orzec w podobnej sprawie zupełnie inaczej.

 5. Ciekawe jak to widzi konkurencja. Dobre , dobre.
  Ja mam troche gier od nich od póltorej roku. Miałem jedno zabranie i już mi oddali.
  Gry wróciły razem z kasą.
  Inna sprawa, ze chyba się z **** zerwałeś. Od nich sie nie kupuje sprzętów tylko wstawia. Masz jakieś dane sprzed naszej ery.
  Jak mi zabrali to wjechały nowe. Widać, ze jesteś z innej bajki i nie wiesz a się udzielasz. Graj spokojnie na sypakach albo innych i jak nie wiesz to nie gadaj.
  Otwarte drzwi to obrót 100-200% w góre.
  no i w końcu – zobacz na wyroki korzystne dla nich. A mają tego już sporo. To co tutaj pokazuje redakcja to mała część.
  Tyle w temacie.

  1. Z hakiej epoki co ty gadasz bylem i chca rzekomą kaucje 3500 od sztuki biora jak wszystko a w dodatku jak zabiora a punkt moze słaby to od nowa trzeba płacić. Nie jestem konkurecji tylko tez chce zarabiac i za 3.5k to zdecydowanie mozna cos lepszego wymyslec

   1. Ale bredzisz.
    Albo masz jakieś stare wiadomości albo ciebie nie lubią albo jesteś pionkiem co ma jedną gralnie i oczekuje bog wie czego.
    Ja dostałem sprzęt i mam korzystne warunki nawet jak mi UC zabierze.
    Mozę weź sobie od jakiegoś lokalnego operatora skoro Ci nie dali bezpośrednio.
    Inna sprawa, ze teraz to jedyna firma co ma normalnie kancelarie i broni aktywnie. Ale jak mają badania nie tylko z Polski ale i z innych jednostek to nie ma co się dziwić

   2. to miales czy nie miales tej futury bo cie nie bylo stac na kaucje????
    wez sie ogarnij zanim zaczniesz zmyslac

    w nicku wpisałeś „mialem future” a w treści że nie wziołeś bo nie wpłaciłeś kaucji…. hahahhaha….

 6. Taaa, kup se futury, otwórz drzwi i masz 3 zabory przez 1 mies i dosc na zawsze, 100 m dalej chlopaki jada na syp i geby sie smieja. To juz nie jest biznes dla ludzi.

 7. Redakcja powinna mieć świadomość, że pisanie dzisiaj TAKICH tekstów z zasady naraża na zarzut KRYPTOREKLAMY, w czym komentarze pod tekstem tylko utwierdzają. Wobec tego, wg mnie, jeśli już takie artykuły mają być publikowane, to TYLKO z ZAŁĄCZONYM orzeczeniem, które jest omawiane. Inaczej WIARYGODNOŚĆ tej WAŻNEJ informacji jest WĄTPLIWA. Sytuacja będzie natomiast całkowicie odmienna, gdy każdy sceptyk będzie mógł zweryfikować ŹRÓDŁO wiadomości, które będzie po prostu dostępne dla każdego.

  1. Postanowienie zostało załączone na końcu artykułu w formie pliku .pdf. Jeśli nie na wszystkich urządzeniach się prawidłowo wyświetla to zaraz dołączymy je w formie pliku .jpg. Pozdrawiam

  1. Brać i się bać, z sądem wygrać i spokojnie spać, a najlepiej czekać. Dziwi sam fakt, że nikt jeszcze nie skopiował pomysłu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.