Salon gier nie daje spać na Retkini

Artykuły Automaty
Bartosz 05/08/2013

Ostatnia aktualizacja: 8 czerwca 2024

Mieszkańcy czteropiętrowego bloku przy al. Wyszyńskiego 25 na Retkini od lat walczą o spokój, który zakłóca im działający całą dobę salon gier Las Vegas.

– W nocy ciągle jestem wybudzana. Pod oknami prawie codziennie zbiera się grupa bywalców używających wulgarnych słów. Ze środka lokalu słychać głośne rozmowy, śmiechy, walenie o ścianę i odgłosy automatów do gier. Do tego neonowa reklama, której ostre, pulsujące światło przebija się nocą przez zasłonki – skarży się emerytka, jedna z lokatorek.

„Blok nie jest właściwą lokalizacją dla działalności typu rozrywkowego, gdyż zawsze wiąże się to z hałasem i zakłócaniem spokoju, zwłaszcza w godzinach wieczornych i nocnych. Prosimy zatem o uwzględnienie naszego sprzeciwu wobec lokalizacji salonu gier w naszym bloku” – pisali pod koniec 2008 r.

Po tym piśmie spółdzielnia wystąpiła do policji i straży miejskiej o objęcie obserwacją bloku i okolicy, ale obu służbom nie udało się zarejestrować przypadków zakłócania porządku, wskazujących jednoznacznie na klientów Las Vegas. O efektach pracy policji i straży spółdzielnia poinformowała lokatorów w piśmie. Wkrótce automatów na parterze bloku przy al. Wyszyńskiego przybyło.

Czytaj całość na: dzienniklodzki.pl

Zdjęcie główne: Las Vegas mieści się na parterze bloku  Krzysztof Szymczak

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL