Sazka weźmie udział w przetargu na obsługę National Lottery

Sazka

Czeski operator gier i loterii Sazka jest ostatnim uczestnikiem, który publicznie ogłosił swój udział w przetargu na czwartą licencję na brytyjską loterię National Lottery.

Sazka prowadzi loterie w Austrii, Czechach, Grecji i we Włoszech i powszechnie uważa się, że przygotowuje się do rywalizacji z obecnym licencjobiorcą Camelot w nadchodzącym przetargu.

Do tej pory Sazka potwierdziła, że odpowiedziała na kwestionariusz wyboru Gambling Commission – pierwszy krok w procedurze przetargowej – przed upływem terminu 2 października.

Dyrektor naczelny Robert Chvátal powiedział: Jako lider w prowadzeniu loterii w całej Europie, Sazka nie ukrywa, że będziemy podekscytowani prowadzeniem UK National Lottery. UK National Lottery to skarb narodowy z dumną 26-letnią historią. Krajobraz od momentu uruchomienia UK National Lottery w 1994 roku zmienił się nie do poznania.

Chvátal powiedział, że Sazka zbiera zespół w Wielkiej Brytanii i buduje struktury wspomagające w przedstawieniu swojej argumentacji do zdobycia licencji.

Gambling Commission ogłosiła rozpoczęcie procedury przetargowej w zeszłym miesiącu, kilka miesięcy po pierwotnym terminie ze względu na skutki pandemii Covid-19.

Oczekuje się, że w przyszłym roku ogłosi swojego preferowanego oferenta. Nowa licencja rozpocznie obowiązywać w lipcu 2023 r.

Oczekuje się, że zainteresowani licencją są także Northern & Shell, która prowadzi operatora loterii Health, oraz Sugal & Damani – jedyny uczestnik, który konkurował z Camelotem w ostatnim przetargu w 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *