Sega kupuje fińskiego producenta gier Rovio

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia 2023

Japoński gigant gier Sega zgodził się na zakup fińskiego twórcy gier wideo Rovio za 706 mln euro.

Sega spodziewa się, że transakcja zostanie sfinalizowana w drugim kwartale roku finansowego 2024.

Rovio jest znane jako twórca serii Angry Birds, która była pierwszą grą mobilną, która przekroczyła miliard pobrań i była wielokrotnie licencjonowana.

Sega powiedziała, że umowa wzmocni jej pozycję na światowym rynku gier i wykorzysta wiedzę Rovio na temat obsługi gier mobilnych na żywo, aby wprowadzić nowe tytuły na rynek.

Haruki Satomi, prezes i dyrektor generalny grupy Sega Sammy Holdings, powiedział: „Czuję się zaszczycony, że mogę ogłosić taką transakcję z Rovio, firmą, która jest właścicielem gry Angry Birds, która jest uwielbiana na całym świecie i jest domem dla wielu wykwalifikowanych pracowników, którzy wspierają wiodące w branży możliwości tworzenia i obsługi gier mobilnych firmy.

„Historycznie, reprezentowana przez serię Sonic the Hedgehog, Sega wydała niezliczone tytuły gier wideo na różne platformy do gier. Jestem przekonany, że dzięki połączeniu marek, postaci, grona fanów, a także kultury korporacyjnej i funkcjonalności obu firm, w przyszłości zostaną stworzone znaczące synergie”.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL