Setki placówek pocztowych zaprzestaną sprzedaży loterii i zdrapek

Loterie Ze świata
Wiktor Czerwiński 07/02/2024

Ostatnia aktualizacja: 7 lutego 2024

Nowy operator loterii Allwyn w UK ogłosił, że jedna piąta urzędów pocztowych w Wielkiej Brytanii zaprzestanie sprzedaży losów loteryjnych i zdrapek.

W zeszłym roku poczta rozwiązała umowę grupową z Loterią Krajową, dając oddziałom wybór, czy przechowywać produkty. Umowa została rozwiązana na wniosek naczelników poczty, którzy chcieli otrzymać pełną prowizję od sprzedaży – poprzednio Poczta pobierała od każdej transakcji około 1%.

900 z 4800 oddziałów, które wcześniej oferowały produkty National Lottery, nie zarejestrowało się, aby kontynuować loterię. Ponad 600 zdecydowało się tego nie robić, a aż 200 nie mogło tego zrobić ze względu na orzeczenia sądu okręgowego.
Allwyn, który kilka dni temu przejął prowadzenie loterii, podał, że przyczyny są różne: od przekonań religijnych po niską sprzedaż.

Problemem wielu placówek pocztowych są karty-zdrapki. Na mocy wcześniejszej umowy grupowej Post Office pokrywała koszty zakupu zdrapek, ale teraz każdy oddział musi za nie płacić samodzielnie. Z uwagi na fakt, że karty są wymieniane co około sześć tygodni, oddziały ryzykują utratę pieniędzy na niesprzedanych zapasach. Ponadto, zgodnie z zasadami Komisji ds. Hazardu, sprzedawcy nie mogą sprzedawać kuponów loteryjnych bez jednoczesnego oferowania zdrapek.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL