Ostatnia aktualizacja: 6 września 2024
Urząd Regulacji Hazardu, słowacki urząd ds. gier hazardowych, ogłosił białą listę stron internetowych prowadzonych przez licencjonowanych operatorów, aby pomóc graczom rozpoznać, które oferty są legalne.
W przeszłości urząd prowadził również podobny publiczny rejestr nielegalnych stron internetowych.
Dávid Lenčéš, dyrektor generalny Authority, w oświadczeniu wyjaśniającym nową funkcję podkreślił pomysłowość operatorów szarej i czarnej strefy.
„Uniemożliwiamy działanie jednej nielegalnej strony internetowej i natychmiastowe utworzenie kolejnej. Kreatywność ich operatorów nie ma granic. Często starają się zmotywować graczy nieodpartymi ofertami bonusowymi, nowoczesną grafiką, nieograniczonymi depozytami, a w przypadku operatorów zagranicznych idealnym językiem słowackim. Jeśli gracze nie sprawdzą obowiązkowych danych strony internetowej, mogą nie mieć powodu, by podejrzewać, że jest to treść nielegalna działająca poza naszym krajem. Jednak grając na nielegalnej stronie internetowej, pozbawiają się możliwości otrzymania wygranej i ochrony prawnej zgodnie z przepisami obowiązującymi w Republice Słowackiej.”
– powiedział Lenčéš.
Lenčéš kontynuował, wyjaśniając ryzyko, jakie ponosi gracz, gdy gra z nielicencjonowanym operatorem.
„W dziale „strony prawne” publikujemy wszystkie licencjonowane strony internetowe podmiotów licencjonowanych. Oznacza to, że wszystkie inne niewymienione na tej liście są nielegalne. Nielegalne strony internetowe mogą pozbawić graczy ich stawek i wygranych i są dostępne dla grup ryzyka, dla których hazard może zagrażać zdrowiu psychicznemu. Aby łatwiej uzyskać informacje na temat legalności strony internetowej, zwracamy uwagę na zakres grania w gry hazardowe online, które podlegają kontroli obowiązującego ustawodawstwa słowackiego”.
Aby zakwalifikować się na miejsce na liście, legalne strony internetowe muszą spełniać obowiązki określone w ustawie o grach hazardowych danego kraju.
„Mamy narzędzia umożliwiające zdalny nadzór. Jeśli znajdziemy jakieś naruszenia, są procedury sankcyjne, być może nawet cofnięcie licencji”.
Sankcje dotyczą również tych, którzy promują nielegalne witryny, takich jak podmioty stowarzyszone. Sankcje wynoszą od 50 000 EUR (43 000 GBP / 51 000 USD) dla człowieka i do 250 000 EUR (215 000 GBP / 255 000 USD) dla osób stojących za promocją sztucznej inteligencji.
W czerwcu urząd wystąpił również z inicjatywą ograniczenia reklam hazardowych w kraju środkowoeuropejskim.
"Świetny wybór, aby odpowiednio posprzątać i wyprostować najważniejszą spółkę usługową w Polsce. Na przyszłość, dobrym wyborem będzie dobranie osoby, która będzie mogła również wprowadzić innowacje i dostosowanie spółki do potrzeb zmieniającego się rynku i wchodzenia nowych generacji jako grupy odbiorców."
"No dobra ale przyczyną zmian były i są obsady politycznych dyrektorów a nie prezesa !!! Dalej doją kasę beż kompetencji i z etatami w samorządach !!!"
"Już nie mają co robić z CBŚP to podłączają się pod występki 😂😂😂. Żenada !"
"Rynek automatów powinien zostać uwolniony. Legalne kasyna czują się pewnie i golą graczy bezlitośnie i bezkarnie. Gdyby była konkurencja to by im "rurka zmiękła" bo bali by się stracić klienta."
"Rozumiem że chodzi o salon Totalizatora? Nie piszecie że to nielegalny salon."