Służba Celna nie odpuszcza automatom do gier

Tylko w dwóch ostatnich tygodniach lipca Służba Celna skonfiskowała kilkadziesiąt automatów do gier hazardowych na terenie Lubelszczyzny. Maszyny działały w nielegalnych punktach na terenie województwa lubelskiego.

Celnicy skontrolowali w sumie kilkanaście miejsc na terenie województwa.

Najwięcej nielegalnych maszyn ustawionych było w jednym z lokali w centrum Lublina.  Funkcjonariusze z komórki dozoru lubelskiego urzędu celnego zajęli tam czternaście automatów, które działały wbrew obowiązującym przepisom. Kolejne dwie maszyny celnicy z Lublina skonfiskowali w Lubartowie oraz w ośrodku letniskowym w Firleju.

Pełne ręce roboty mieli też celnicy z Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej. Jedenaście nielegalnych „jednorękich bandytów” zarekwirowali w punkcie znajdującym się przy głównym placu w Białej Podlaskiej. Kolejnych zatrzymań mundurowi dokonali w Międzyrzecu Podlaskim – trzynaście automatów ustawionych w dwóch lokalizacjach oraz w Łukowie – jedenaście urządzeń w czterech skontrolowanych miejscach. W działaniach na terenie Łukowa funkcjonariuszom celnym towarzyszyli policjanci z miejscowej komendy.

Trzynaście lewych maszyn do gier przechwycili natomiast zamojscy funkcjonariusze.  Stróże prawa przeprowadzili kontrole w czterech miejscowościach: w Komarowie, Lubyczy Królewskiej, Frampolu i Janowie Lubelskim. Urządzenia ustawione były w lokalach zaaranżowanych na salony gier oraz w punktach gastronomicznych.

Ostatecznie w okresie od 18 do 31 lipca do magazynów Służby Celnej trafiło sześćdziesiąt osiem nielegalnych maszyn. We wszystkich przypadkach mundurowi potwierdzili, że na urządzeniach możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

Źródło: IC w Białej Podlaskiej

1 komentarz w “Służba Celna nie odpuszcza automatom do gier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *