Służba Celna przedłuża nabór

Dobra wiadomość dla tych, którzy zamierzali starać się o pracę w Służbie Celnej, a nie zdążyli złożyć dokumentów. Ze względu na duże zainteresowanie nabór został przedłużony do 10 października.

Poszukiwanych jest 50 kandydatów: 30 do Białej Podlaskiej, 10 do Lublina i 10 do Zamościa.

„Liczba wolnych etatów nie jest ostateczna, może zwiększyć się nawet dwukrotnie. Związane jest to z odejściami na emeryturę. Dokładną ilość miejsc poznamy w październiku, ale nabór rozpoczynamy już teraz”

– informuje Krzysztof Guściora, naczelnik lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

Rekrutacja ma kilka etapów. Najpierw, do 28 września (środa) należy złożyć dokumenty i kwestionariusz osobowy. Można to zrobić na dwa sposoby: elektronicznie (formularz) oraz osobiście w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Lublinie (ul. Szeligowskiego 24). Drugim etapem rekrutacji jest test wiedzy, sprawnościowy, kompetencyjny oraz psychologiczny. Na końcu przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna.

„To ciekawa, różnorodna i pełna wyzwań praca. Na pewno daje dużo satysfakcji i perspektyw zawodowych. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, szkolimy się i rozwijamy. Nasze szeregi zasila wielu młodych ludzi, co wpływa na dynamikę pracy i dobrą atmosferę. Z roku na rok rośniemy w siłę” – dodał Guścior.

Do zadań funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej należy m.in.: kontrola przestrzegania przepisów prawa celnego; kontrola przepisów wiążących się z przywozem i wywozem towarów; udzielanie koncesji i zezwoleń oraz rejestracji urządzeń związanych z grą hazardową; wykrywanie przestępstw i wykroczeń skarbowych; wykrywanie przestępstw związanych z wywozem lub przywozem ochrony dóbr kultury. Kontrolują również transport i ruch drogowy i współpracują z celnymi organami innych państw.

Od Redakcji: żeby nie było że nie informowaliśmy.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.