Sport.pl zaprasza na debatę dotyczącą finansowania sportu przez bukmacherów

13 lutego na warszawskiej Pepsi Arenie odbędzie się debata na temat finansowania polskiego sportu, strat wynikających z obecnych zapisów ustawy o grach hazardowych oraz rozwiązań, które mogą poprawić kondycję sportu w Polsce.

Debata na stadionie położonym przy ulicy Łazienkowskiej 3, rozpocznie się w czwartek o godzinie 12:30. Spotkanie poprowadzi redaktor naczelny Przeglądu Sportowego Michał Pol. Poruszone zostaną kwestie dotyczące sponsorowania klubów sportowych w Polsce przez firmy bukmacherskie, które zyski czerpią z zakładów hazardowych.

Tematy:
– Analiza rynku sponsoringu sportowego w Polsce przed wprowadzeniem ustawy o grach hazardowych w 2010 r.
– Debata nad zapisami ustawy o grach hazardowych dotyczącymi zakładów wzajemnych
– Ukazanie strat, które polski sport ponosi w wyniku pustych zapisów prawnych ustawy hazardowej oraz braku egzekwowania obowiązującego w Polsce prawa (finanse klubów, organizacji sportowych, imprez sportowych, mediów, państwa, a także finansowanie sportu dzieci i młodzieży)
– Zaprezentowanie case study największych klubów piłkarskich na świecie, takich jak Real Madryt czy AC Milan, które współpracują lub są sponsorowane przez firmy bukmacherskie. Przedstawienie zjawiska, które występuje w sporcie na najwyższym poziomie, jako stanu normalnego, przynoszącego duże korzyści każdej ze stron.
– Przedstawienie aktualnej sytuacji na rynku firm bukmacherskich w Polsce – bezprawne funkcjonowanie tzw. operatorów offshore, gorsza pozycja firm działających legalnie – onshore.
– Zwiększenie świadomości wśród kibiców łamania prawa przez użytkowników korzystających z usług operatorów offshore w Polsce.
– Debata nad proponowanymi zmianami, które przyczynią się do zwiększenia nakładów na polski sport ze strony firm bukmacherskich (case study Włoch, Danii, Francji).
– Wspólny głos środowisk biznesowych, sportowych, politycznych, mediowych w celu zwrócenia uwagi na problemy finansowe polskiego sportu, a co za tym idzie brak sukcesów.

Jeśli zajmujesz się branżą bukmacherską, sportową lub marketingową i nurtują Cię poniższe pytania, to zapraszamy na debatę, na której spróbujemy znaleźć właściwe odpowiedzi.

Czytaj całość na: sport.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.