Stats Perform rozszerzyło współpracę z PKO BP Ekstraklasa.

Ciekawostki
Iwo 15/07/2022

Ostatnia aktualizacja: 15 lipca 2022

Stats Perform rozszerzyło współpracę z najwyższą polską ligą piłkarską PKO BP Ekstraklasa. Na mocy nowej umowy kluby będą nadal otrzymywać dane z Opta, w tym transmisje na żywo z każdego meczu.

Jednak w latach 2022-23 wykorzystanie tych danych przez ligę wzrośnie „znacznie”, powiedział Stats Perform.

Oprócz dzielenia się spostrzeżeniami z fanami w mediach społecznościowych, dane Opta będą zasilać narzędzia angażujące, takie jak oficjalna aplikacja ligi, strona Ekstraklasa.org i gra Lotto Fantasy Ekstraklasa.

„Mamy pełną świadomość, że dzisiejszy kibic potrzebuje profesjonalnych danych na temat swoich ulubionych meczów. Doskonale rozumiemy również potrzebę dziennikarzy, którzy korzystają z naszych statystyk podczas analizowania spotkań. Dlatego dostarczamy światowej klasy narzędzia do analizy i śledzenia rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. To ważna część naszej strategii rozwoju ligi w obszarze cyfrowym”.

– powiedział Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy SA.

Zespół medialny ligi będzie miał dostęp do najnowszych innowacji AI Stats Perform w PressBox Live. W międzyczasie sztab szkoleniowy w 18 najlepszych klubach w Polsce będzie mógł korzystać z ProPortal, narzędzia Stats Perform do analizy wyników meczów na żywo.

Alex Rice, dyrektor ds. praw w Stats Perform, powiedział:

„Z pasją pomagamy ligom w dostarczaniu nowych i innowacyjnych sposobów opowiadania ważnych historii poprzez inteligentne zastosowanie światowej klasy danych Opta. Cieszymy się również, że możemy zapewnić dodatkowe wsparcie Pro każdemu polskiemu najlepszemu zespołowi lotniczemu za pośrednictwem ProPortal, który zapewnia ich personelowi technicznemu kolejne źródło danych na żywo w celu identyfikowania trendów i wpływania na podejmowanie decyzji w grze”.

O Autorze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL