Sześć spółek ubiega się o koncesję na prowadzenie kasyn w Rzeszowie

Na najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa radni będą głosować aż sześć razy nad projektami uchwał w sprawie lokalizacji kasyn gry. I choć wnioski pochodzą od sześciu spółek, tylko jedna z nich będzie mogła przez kolejne sześć lat działać w Rzeszowie.

Wnioski, nad którymi będą dyskutować radni, dotyczą lokalizacji kasyn w Galerii Rzeszów, Grand Hotelu przy ul. Kościuszki i Hotelu Ambasadorskim przy rzeszowskim rynku. Po dwa projekty uchwał na każdą z podanych lokalizacji złożyli właściciele sześciu różnych spółek.

Kasyno w Rzeszowie. Sześciu na jedno miejsce. Skąd tak duże zainteresowanie otwarciem kasyna w Rzeszowie? W 2023 roku kończy się licencja jedynego legalnie funkcjonującego kasyna na terenie miasta, które działa w Hotelu Bristol. Okazja do otwarcia nowego lokalu nie dość, że nie zdarza się często, to dodatkowo wiąże się z pewną trudnością.

Ustawa o grach hazardowych określa dokładnie, ile w danym mieście może znajdować się kasyn. W miejscowościach takich jak Rzeszów, liczących do 250 tys. mieszkańców, może być tylko jedno. Każda ze spółek zwróciła się do rajców o wydanie pozytywnej opinii lokalizacyjnej. Ostateczna decyzja, która spółka otrzyma sześcioletnią licencję, zapadnie poza samorządem.

„Przepisy są takie, że my jako Rada Miasta Rzeszowa tylko opiniujemy te wnioski. Decyzję podejmuje Ministerstwo Finansów” – tłumaczy Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.

Źródło: rzeszow.wyborcza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.