Totolotek działa bez koncesji?

Bukmacherzy
Marek 17/08/2012

Ostatnia aktualizacja: 5 stycznia 2024

Spółka Totolotek S.A. straciła wszystkie koncesje na zawieranie zakładów wzajemnych – donosi Polska Agencja Prasowa. Koncesje, już w marcu tego roku, cofnął firmie minister finansów Jacek Rostowski. Powodem było „rażące naruszenie warunków prowadzenia działalności”. Mimo to Totolotek nie zaprzestał działalności i odwołał się od decyzji ministerstwa.

W marcu minister finansów cofnął spółce Totolotek „wszystkie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w punktach przyjmowania zakładów wzajemnych, w związku z rażącym naruszeniem warunków prowadzenia działalności określonych w zezwoleniach, zatwierdzonych regulaminach oraz przepisach prawa”.

Spółka odwołała się od tej decyzji – w pierwszej kolejności, jak nakazuje prawo, do resortu finansów (w przypadku podtrzymania przez resort decyzji Totolotek będzie mógł odwołać się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego – red.). Ministerstwo finansów nie informuje na czym dokładnie polega „rażące naruszenie warunków prowadzenia działalności”, które to zarzuca Totolotkowi. Postępowania odwoławcze, które się toczy, jest jawne tylko dla stron.

Według przedstawicieli resortu finansów spółka – mimo niewyczerpania drogi odwoławczej – powinna zaprzestać działalności, na którą nie posiada już koncesji. „(…) nieostateczna decyzja o cofnięciu zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie gier hazardowych, w tym zakładów wzajemnych, podlega wykonaniu” – tłumaczą przedstawiciele ministerstwa.

Innego zdania jest zarząd firmy, który stoi na stanowisku, że wobec złożenia przez spółkę odwołania „nie zapadły jeszcze ostateczne i wykonalne decyzje”. – Totolotek S.A. nie naruszał w żaden sposób polskiej ustawy hazardowej – zaznacza Łukasz Seweryniak, członek władz spółki.

Według informacji PAP to nie pierwsze problemy Totolotka z ministerstwem finansów. Jedno z zezwoleń minister Rostowski miał odebrać firmie już pod koniec 2011 roku. Ta decyzja wycofała zezwolenie na prowadzenie zakładów bukmacherskich „Totomix”. W tym przypadku Totolotek również odwołał się najpierw do resortu i wnioskował o wstrzymanie wykonania tej decyzji.

W czerwcu tego roku minister wniosek odrzucił i podtrzymał decyzję cofającą zezwolenie. W takiej sytuacji Totolotek zaskarżył decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Wniosek wpłynął 7 sierpnia.

Totolotek SA jest organizatorem zakładów wzajemnych w Polsce od 1992 roku. Działalność prowadzona jest w oparciu o „Ustawę o grach hazardowych” na podstawie koncesji i regulaminów gry przyznawanych przez Ministerstwo Finansów.

Zgodnie z informacją podaną na stronie internetowej spółki, Totolotek SA dysponuje największą siecią przyjmowania zakładów wzajemnych w Polsce, liczącą blisko 450 punktów. Większościowym udziałowcem Totolotka jest Intralot, grecki potentat branży hazardowej.

PAP. TVN24

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

D.

13:21
17/08/2012

"Według przedstawicieli resortu finansów spółka - mimo niewyczerpania drogi odwoławczej - powinna zaprzestać działalności, na którą nie posiada już koncesji. "(...) nieostateczna decyzja o cofnięciu zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie gier hazardowych, w tym zakładów wzajemnych, podlega wykonaniu" - tłumaczą przedstawiciele ministerstwa" - NIE JEST ZADNA NOWOSCIA, ZE W MINISTERSTWIE PRACUJA TLUMOKI, ALE ZEBY O TYM TAK OTWARCIE I SZCZERZE PRZEKONYWAC WSZYSTKICH DOOKOLA... Proponuje poprosic Ministerstwo o podstawe prawna, czy to z KPA czy z Ordynacji podatkowej, czy z jakiejkolwiek innej ustawy, na ktorej zbudowali oni swoj radosny poglad, ze decyzja pierwszoinstancyjna jest od razu wykonalna... Buhahahahhahahhhahaahahahahhahhahahhahahhahahahahahhaahahahahhahhhahhahhahhahhahahahahhaha!!!! Co za idiota taka brednie wymyslil? Pewnie sam Jacek najmadrzejszy, bo to w jego stylu by bylo...
E-PLAY.PL