Totolotek zawiesił sprzedaż zakładów

Bukmacherzy
Marek 25/09/2012

Ostatnia aktualizacja: 9 stycznia 2024

Totolotek zaprzestał urządzania zakładów wzajemnych, co jest podstawą działalności spółki. To skutek decyzji ministra finansów, który w marcu odebrał największemu w Polsce bukmacherowi wszystkie zezwolenia na zakłady wzajemne.

„Pragniemy poinformować, że Totolotek S.A. zmuszony jest zawiesić sprzedaż zakładów wzajemnych w swoich punktach sprzedaży z powodu decyzji Ministra Finansów, związanej z technicznym elementem naszego programu lojalnościowego (+E-promocja+)” – czytamy w komunikacie na stronie internetowej spółki.

Do czasu nadania depeszy resort finansów nie odniósł się do sprawy.

W połowie sierpnia PAP ustaliła, że minister finansów Jacek Rostowski cofnął spółce Totolotek S.A. wszystkie koncesje na organizowanie zakładów wzajemnych w marcu 2012 roku. Potwierdzając tę informację na początku sierpnia MF wyjaśniło, że było to podyktowane „rażącym naruszeniem warunków prowadzenia działalności”.

Zgodnie z ustawą hazardową, to podlegające ministrowi finansów służby celne powinny reagować na przypadki prowadzenia hazardu bez koncesji.

Sylwia Stelmachowska z MF odnosząc się w sierpniu do faktu, że Totolotek wciąż organizuje zakłady, powiedziała: „Prowadzi je bez zezwolenia, prowadzi je niezgodnie z prawem. Dlatego my wchodzimy z kontrolą”.

„W 260 punktach podjęto czynności służbowe. Wszczęto 16 postępowań karno-skarbowych oraz jedno postępowanie administracyjne” – podsumowała dotychczasowe działania służb celnych.

Zgodnie z informacją na stronie internetowej spółka ma blisko 450 punktów w całym kraju.

Pytana, dlaczego po odebraniu zezwoleń w marcu, ministerstwo nie podało decyzji do publicznej wiadomości, rzeczniczka wyjaśniła, że „jest to rozpatrywane”. Zaznaczyła jednak, że firmę chronią tajemnice postępowań. „Prawnie musi być wszystko sprawdzone, by nikogo nie skrzywdzić” – dodała.

Jak dowiedziała się PAP, jedno z kluczowych zezwoleń minister Rostowski odebrał Totolotkowi już w październiku 2011 roku. Decyzja wycofała zezwolenie na prowadzenie zakładów bukmacherskich „Totomix”, które są – według strony internetowej Totolotka – „głównym produktem Spółki”.

W tym przypadku Totolotek również odwołał się najpierw do resortu i wnioskował o wstrzymanie wykonania tej decyzji.

W czerwcu tego roku minister podtrzymał decyzję cofającą zezwolenie zaznaczając, że jest ona wykonalna. W takiej sytuacji Totolotek zaskarżył decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Totolotek S.A. jest organizatorem zakładów wzajemnych w Polsce od 1992 roku. Działalność prowadzi w oparciu o ustawę o grach hazardowych na podstawie koncesji i regulaminów gry przyznawanych przez Ministerstwo Finansów.

Zgodnie z informacją podaną na stronie internetowej spółki, Totolotek dysponuje największą siecią przyjmowania zakładów wzajemnych w Polsce, liczącą blisko 450 punktów.

Większościowym udziałowcem Totolotka jest Intralot, grecki potentat branży hazardowej.

PAP

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL