Uderzyli w nielegalny hazard m.in. w Lęborku

Na Pomorzu, w tym i na Kaszubach, trwa walka z organizatorami nielegalnego hazardu, a dokładnie w właścicielami automatów do gier hazardowych. Pomorscy celnicy, wraz z policjantami, zlikwidowali pół setki urządzeń, m.in. w Lęborku.

W połowie lutego funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Słupsku wraz z lęborską policją zabezpieczyli nielegalne automaty do gier.

W jednym z bezobsługowych lokali w Lęborku mundurowi znaleźli dwa urządzenia służące do prowadzenia gier bez zezwolenia – relacjonują pomorscy celnicy.

Na tym nie koniec. Mundurowi z KAS znaleźli następne nielegalne salony gier hazardowych. W sześciu lokalach w Gdańsku zabezpieczyli 43 automaty i prawie 14 tysięcy złotych w gotówce.

Wobec trzech osób wszczęto postępowanie w sprawie uczestnictwa w nielegalnych grach hazardowych, a dwie zostały ukarane karą grzywny – czytamy w komunikacie podmorskiej KAS z 2 marca.

Z kolei funkcjonariusze z Kwidzynia w asyście policji ujawnili nielegalny salon gier. W lokalu w Tczewie mundurowi ujawnili pięć automatów, na których urządzano gry wbrew rygorom ustawy. Po przeprowadzeniu eksperymentu tych urządzeniach ustalono, że gra prowadzona jest o wygrane rzeczowe lub pieniężne oraz w celach komercyjnych i zawiera element losowości.

W sprawie ujawnień zostały wszczęte postępowania karne skarbowe. Ponadto Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni przeprowadzi postępowania administracyjne w celu wymierzenia kary pieniężnej w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego ujawnionego urządzenia, wynikającej z ustawy o grach hazardowych – podają funkcjonariusze izby skarbowej z Pomorza.

1 komentarz w “Uderzyli w nielegalny hazard m.in. w Lęborku

  1. Na pomorzy działa wiele takich punktów z nielegalnymi automatami działały cały czas pomimo zamknięcia legalnych kasyn i salonów. Neony działają reklamują takie miejsca .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *