Ujawniono w końcu zwycięzcę Powerball jackpot w kwocie 1,75 mln usd

Loterie
Adam Brzozowski 18/03/2024

Ostatnia aktualizacja: 18 marca 2024

Kalifornijska loteria ogłosiła w ostatni piątek 15 marca zwycięzców kumulacji Powerball o wartości 1,765 miliarda dolarów, która był drugą co do wielkości wygraną w historii loterii.

Jeden los w małym miasteczku w Kalifornii wygrał jackpot Powerball o wartości 1,765 miliarda dolarów w losowaniu, które odbyło się 11 października 2023 r. i teraz w końcu wiemy, do kogo należy. Zwycięskie liczby z tamtego losowania to 22, 24, 40, 52, 64, a Powerball to 10.

Theodorus Struyck został ujawniony przez California Lottery jako przedstawiciel grupy zwycięzców, którzy kupili ten szczęśliwy los w Midway Market & Liquor w Frazier Park, godzinę jazdy do Los Angeles.

W tej chwili Loteria nie ujawnia, czy to Struyck kupił zwycięski los, ani nie podaje liczby członków grupy biorących udział w wygranej, powołując się na to, że nigdy wcześniej nie odnieśli oni wygranej grupowej na taką skalę.

Kalifornijska loteria poinformowała Lottery Post, że grupa zwycięzców zdecydowała się przyjąć opcję gotówkową jackpota, która wynosi 774,1 miliona dolarów przed opodatkowaniem. Jedną z najlepszych rzeczy związanych z wygraną na loterii w Kalifornii jest to, że nie ma podatku stanowego od nagród na loterii, a jedynie podatki federalne. Po odjęciu od nagrody podatków federalnych grupa zgarnęła 588,3 miliona dolarów.

Loteria odmówiła ujawnienia, czy zwycięski los był przedmiotem szybkiego wyboru, czy też został kupiony przy użyciu samodzielnie wybranych numerów, ponieważ obecnie traktuje to jako informację poufną.

Wygrana jackpota zakończyła historyczną passę Powerball po 36 kolejnych losowaniach, które trwały około trzech miesięcy.

Według Lotery tylko te 36 losowań przyniosło szkołom publicznym w Kalifornii 119,5 miliona dolarów.

„Ogłaszanie takich wielkich wygranych daje wszystkim naszym graczom szansę na nadzieję i marzenie, że mogą być następni. Ale daje nam to także okazję do rzucenia światła na naszą wspaniałą misję, która polega na generowaniu dodatkowych, uzupełniających funduszy na edukację publiczną w Kalifornii. Tak więc to uczniowie w każdym wieku w całym stanie codziennie wygrywają dzięki naszym graczom , nasi partnerzy detaliczni, którzy sprzedają te zabawne gry, oraz nasz ciężko pracujący personel w Loterii. To ekscytujący dzień dla nas wszystkich!  – powiedział w komunikacie prasowym dyrektor kalifornijskiej loterii Harjinder K. Shergill Chima

Był to także czwarty raz, kiedy ktoś w stanie Kalifornia kupił zwycięski los na loterię o wartości ponad 1 miliarda dolarów. Tylko jeden z tych jackpotów został udostępniony graczom z innych stanów, co oznacza, że jest to także trzeci los na loterię sprzedany w tym stanie, który ma wyłączne prawo do jackpota o wartości ponad miliarda dolarów.

Sprzedawca losu też nieźle zarobił

Midway Market & Liquor, rodzinna firma położona około 120 km na północ od Los Angeles, odebrała z loterii czek na kwotę 1 miliona dolarów jako premię za sprzedaż zwycięskiego losu. Z komunikatu prasowego wynika, że 23 000 sprzedawców detalicznych biorących udział w loterii kalifornijskiej w całym stanie zarobiło łącznie ponad 18 milionów dolarów z prowizji i premii podczas trwania jackpota.

Midway Market & Liquor w Frazier Park, Kalifornia. To tu sprzedano zwycięski los. / Zdjęcie: Facebook/ Midway Market and Liquor

Największą wygraną w historii jest wygrana w Powerball o wartości 2,04 miliarda dolarów wylosowana w 2022 roku, którą zdobył mieszkaniec Altadeny i miłośnik samochodów zabytkowych Edwin Castro.

Bilety na Powerball są sprzedawane w 45 stanach, Waszyngtonie, Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych i Portoryko. Losowania odbywają się o godzinie 22:59. w poniedziałek, środę i sobotę.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL