Ukraina wprowadziła obowiązek cokwartalnego raportowania przez operatorów

Prawo hazardowe
Wiktor Czerwiński 13/11/2023

Ostatnia aktualizacja: 13 listopada 2023

Organizatorzy gier hazardowych muszą co kwartał składać do Komisji Regulacji Gier i Loterii (KRAIL) sprawozdania dotyczące prób operacji finansowych mających na celu obejście sankcji Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

W dniu 25 października 2023 roku weszła w życie decyzja KRAIL zapewniająca wdrożenie sektorowych środków gospodarczych i innych środków ograniczających (sankcji) wobec instytucji finansowych Federacji Rosyjskiej wprowadzonych przez Radę z dniem 22 lutego 2023 roku.

Organizatorzy gier hazardowych, operatorzy loterii państwowych oraz podmioty gospodarcze – mieszkańcy Ukrainy, którzy otrzymali licencję na świadczenie usług w zakresie gier hazardowych, zobowiązani są do informowania KRAIL kwartalnie w terminie do 25 dnia ostatniego miesiąca okresu sprawozdawczego o próbach przeprowadzania transakcji fizycznych i/lub finansowych przez osoby prawne, które prowadzą do naruszenia lub uniknięcia ograniczeń Rady.

„Decyzja ma na celu przestrzeganie przez organizatorów gier hazardowych, operatorów loterii państwowych oraz podmioty gospodarcze – mieszkańców Ukrainy, którzy otrzymali licencję na świadczenie usług w zakresie gier hazardowych, ograniczeń ustanowionych decyzją Urzędu Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Rada Ukrainy z dnia 22 lutego 2023 r. „W sprawie stosowania sektorowych specjalnych środków gospodarczych i innych środków ograniczających (sankcji) wobec instytucji finansowych Federacji Rosyjskiej” – wyjaśniła komisja.

Ponadto zatwierdzono procedurę wdrażania rodzajów sankcji i monitorowania ich skuteczności przez KRAIL.

Wyjaśniono, że odpowiednia decyzja w sprawie procedury określa uprawnienia każdego uczestnika w procesie wdrażania rodzajów sankcji i monitorowania ich skuteczności w KRAIL; procedury przygotowania propozycji KRAIL dla Rządu Ukrainy dotyczących stosowania, anulowania i zmiany sankcji.

 

 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL