Ukraiński deweloper oferuje loterię podpisów na pociskach

Rosyjska ofensywa wojskowa w Ukrainie trwa, a nienajlepszej sytuacji Ukraińców wcale nie zmienia kontrofensywa prowadzona przez armię tego kraju na południu. Ukraina w dalszym ciągu potrzebuje ogromnego wsparcia ze strony krajów Zachodu.

Wsparcie to udzielane jest nie tylko na szczeblu państwowym, ale również przez osoby prywatne. Ukraińskie studio Frogwares wpadło na bardzo nietypową formę zachęcania internautów do pomocy w wydaniu swojej gry Sherlock Holmes: The Awakened.

Podpis na pocisku w zamian za wpłatę

Ukraiński deweloper Frogwares zbliża się do zakończenia na Kickstarterze zbiórki na wydanie gry Sherlock Holmes: The Awakened nietuzinkową i dość kontrowersyjną promocją. Mowa o loterii pośród wpłacających, w której nagrodą jest możliwość umieszczenia spersonalizowanej wiadomości na pocisku artyleryjskim, który zostanie wystrzelony w stronę sił rosyjskich atakujących Ukrainę. Do wygrania są łącznie trzy takie wpisy.

Kampania na Kickstarterze zakończyła się 3 września i już teraz wiadomo, że odniosła ogromny sukces. Produkcja zebrała prawie 1,117 miliona złotych przy założonym celu na poziomie 330 tysięcy złotych. Aby zachęcić na finiszu do dokonywania kolejnych wpłat, fani studia, które obecnie służą w 24. samodzielnym batalionie szturmowym Ukraińskich Sił Lądowych, wyszli z pomysłem, aby dać trzem fanom szansę na napisanie wybranej przez nich wiadomości na pocisku kalibru 152 mm, który zostanie wystrzelony z haubicy. Wystarczy polubić poniższy post na Twitterze i „zretweetować” go, czyli „podać dalej” ze swojego konta.

Tradycja umieszczania wiadomości na amunicji jest stara jak świat i jest to na przykład powszechna praktyka w armii amerykańskiej od czasów II Wojny Światowej. Ba, napisy na amunicji umieszczali nawet starożytni Grecy i Rzymianie. Mimo to niektórzy internauci bardzo krytycznie podeszli do propozycji, oskarżając studio o gloryfikowanie przemocy i banalizowanie tematu wojny. Oczywiście wiele krytyki płynie z prorosyjskich kont.

Źródło: Kickstarter

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.