Ustawodawcy z Nowego Meksyku składają projekt ustawy o zakładach sportowych

nowy meksyk

Ustawa 101 zalegalizuje dalszą działalność hazardową w Nowym Meksyku, w tym zarówno detaliczne, jak i internetowe zakłady sportowe.

Ustawodawcy w Nowym Meksyku złożyli projekt ustawy, który ma wprowadzić na tory wyścigowe bukmacherów detalicznych i internetowych, a także pokera na żywo, blackjacka i kości.

Ustawa 101, wprowadzona przez przedstawicieli Raymundo Larę i Phelpsa Andersona, przekształciłaby stanowe tory wyścigowe na w pełni funkcjonalne kasyna, ale bez elektronicznych i internetowych gier stołowych. Obecnie Nowy Meksyk ma pięć torów wyścigowych, z których wszystkie mają podłączone kasyna, ale z ograniczonym wyborem automatów do gier i gier wideo.

Nowa ustawa umożliwiłaby państwowemu organowi regulacyjnemu wydanie sześciu licencji na zakłady sportowe i sześciu licencji na gry stołowe, z których każda byłaby ważna przez pięć lat.

Naprawdę wierzę, że jest to korzystne dla całego stanu – powiedział w oświadczeniu Raymundo Lara.

Fundusz stypendialny loterii stanu Nowy Meksyk, wykorzystywany na stypendia na studia, jest finansowany z dochodów z gier hazardowych. Przewiduje się, że dochód z proponowanej ekspansji hazardu wyniesie około 40 mln USD rocznie, z czego 15 mln USD zostanie przeznaczone na fundusz stypendialny.

Jednak plemiona indiańskie w stanie wyraziły obawy, że potencjalna ekspansja hazardu może zagrozić ich egzystencji.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.