W Illinois spadły dochody z hazardu

Iliinois

Przychody z tytułu podatków nakładanych na legalne operacje hazardowe w stanie gwałtownie spadły w związku z ograniczeniami związanymi z pandemią. Było to do przewidzenia, gdy wiosną do zamknięcia zmuszone zostały kasyna, tory wyścigowe i inne, podobne miejsca.

Ale zamknięcia nie są jedynym powodem. Okazuje się, że w okresie pandemii spadła liczba sprzedawanych losów na loterię, która przerwy w działalności nie miała – donosi raport Komisji ds. Prognozowania i Odpowiedzialności Rządu (CoGFA). Stwierdzono w nim, że całkowite wpływy do budżetu w postaci podatków generowane przez zalegalizowany hazard spadły o 13,4%, czyli około 200 milionów dolarów w ostatnim roku podatkowym, zakończonym 30 czerwca.

Spadek ten jest w dużej mierze spowodowany zamknięciem kasyn i ograniczeniem dostępu do hazardowych gier wideo w okresie od 16 marca do 30 czerwca – czytamy w raporcie.- Chociaż ograniczenia zostały zniesione, hazard powrócił w mniejszym zakresie i nie jest jasne, jak długo to potrwa. Oczekuje się, że nawet po pełnym wznowieniu zakładów, wpływ pandemii na społeczeństwo utrzymywać się będzie przez jakiś czas.

Tracą kasyna, traci stan

W raporcie zauważono, że kasyna odnotowały największe spadki, a wpływy brutto spadły o 30 procent, czyli ponad 400 milionów dolarów w porównaniu z rokiem poprzednim. Wpływy zmniejszyły się aż o 119 milionów dolarów w największym kasynie stanu, Rivers Casino w Des Plaines, ale pozostałe miejsca też odczuły ten okres boleśnie.

Stanowa Rada Hazardu zezwoliła na ponowne otwarcie kasyn 1 lipca z ograniczeniami pojemności, wymogami dotyczącymi dystansu społecznego i innymi zabezpieczeniami, które mają spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa.

Całość czytaj na: monitorlocalnews.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *