W loterii padły liczby 5, 6, 7, 8, 9 i 10. Wygrało 20 osób

loteria

W loterii w Republice Południowej Afryki padły kolejno numery: 5, 6, 7, 8, 9 i 10. Narodowa Komisja Loterii RPA stwierdziła, że to wydarzenie bezprecedensowe i zapowiedziała śledztwo w tej sprawie.

Narodowa loteria RPA rozpoczęła dochodzenie w sprawie bezprecedensowego losowania, w którym wybrano sześć kolejnych liczb, 20 osób zdobyło prawo do wzięcia udziału w podziale kumulacji. Kolejnych 79 osób wygrało po 6 283 randów (około 1,5 tys. złotych) za prawidłowe odgadnięcie sekwencji, bez trafienia w powerball.

Wtorkowe losowanie wywołało powszechne zarzuty oszustwa lub możliwego błędu, ponieważ wylosowane liczby to 5, 6, 7, 8 i 9, podczas gdy liczba powerball wyniosła 10.

Sześć kolejnych liczb nigdy nie zostało wylosowanych w żadnej stanowej lub międzynarodowej grze Lotto – podaje strona internetowa loterii.

Operator loterii przyznał, że chociaż taka sekwencja liczb jest bardzo nietypowa, wielu graczy decyduje się na takie kombinacje podczas wybierania swoich liczb.

Mam wszystkie wyniki losowania dla ponad 180 państwowych i międzynarodowych gier Lotto, sięgających ponad 50 lat wstecz! Nawet pięć kolejnych liczb to bardzo rzadkie zjawisko, które w większości gier Lotto nigdy się nie zdarzyło” – twierdzi rzecznik loterii.

Liczby zostały wylosowane na żywo w telewizji. Szansa na wylosowanie kolejnej wtorkowej nocy takiej samej sekwencji wynosi jeden do 42 375 200 – tyle samo, co w przypadku każdej innej pojedynczej kombinacji. Każda z głównych liczb jest wybierana z puli 50, podczas gdy powerball jest wybierany z puli 20 ponumerowanych kul.

Rzecznik Narodowej Komisji Loterii Republiki Południowej Afryki powiedział, że ocenią incydent i sporządzą raport na temat ustaleń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *