We wrześniu wzrosły przychody z gier online we Włoszech

hazard online

We wrześniu na regulowanym rynku gier hazardowych online we Włoszech odnotowano wzrost przychodów o 25,4% rok do roku, czemu sprzyjał znaczny wzrost w podstawowych branżach zakładów sportowych i gier kasynowych online.

Według najnowszych danych Ficom Leisure, przychody z hazardu online we Włoszech we wszystkich sektorach wzrosły we wrześniu do 184,0 mln euro, z czego największy udział miały kasyna internetowe.

Przychody kasyn wzrosły o 29,2% rok do roku do 92,7 mln euro, chociaż oznaczało to spadek o 2,2% miesiąc do miesiąca.

Patrząc na przychody z podziałem na operatorów, PokerStars Flutter Entertainment zanotował udział w wysokości 12,2% rynku, wyprzedzając Sisal na poziomie 8,2%. Lottomatica pozostała na trzecim miejscu z wynikiem 7,9%.

W międzyczasie przychody z zakładów sportowych wzrosły o 18,6% do 152,5 mln euro, przy czym zarówno kanały internetowe, jak i retail osiągnęły dobre wyniki. Przychody z zakładów naziemnych wzrosły o 13,5% do 76,7 mln euro, co oznacza, że ich wkład przekroczył przychody online po raz pierwszy od lutego. Łączne 75,8 mln euro w internecie nadal stanowiło poprawę o 24,1% rok do roku.

W obu kanałach Snaitech był liderem na rynku we wrześniu, odpowiadając za 16,0% przychodów w ciągu miesiąca. Goldbet, dzięki swojemu wiodącemu udziałowi w sektorze naziemnym, osiągnął 15,5%, a czwarte udziały Sisalu w sektorze internetowym i naziemnym łączą się z trzecim co do wielkości przychodem, wynoszącym 12,3%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *