Wielka Brytania: loteria narodowa odnotowała sprzedaż na poziomie 8,2 mld GBP

Finanse Bilanse Loterie
Katarzyna Meryk 24/05/2023

Ostatnia aktualizacja: 23 kwietnia 2024

Camelot UK odnotował drugą najwyższą roczną sprzedaż loterii narodowej w swojej historii – 8,2 mld GBP. Sprzedaż wzrosła o 99,6 mln GBP rok do roku.

Sprzedaż gier liczbowych wzrosła do 4,74 mld GBP, a sprzedaż cyfrowa osiągnęła rekordowy poziom 3,7 mld GBP (co stanowi 45% całej sprzedaży). Sprzedaż mobilna wyniosła 311 mln funtów, z czego 70% za pośrednictwem aplikacji National Lottery. Sprzedaż detaliczna również nieznacznie wzrosła do 4,5 mld funtów.

Nagrody pieniężne wynoszą 4,69 mld GBP i przyniosły aż 382 nowych milionerów. 3,11 mld GBP trafiło na szczytne cele, w tym 1,87 miliarda funtów na projekty społeczne i lokalne w Wielkiej Brytanii.

„Z 36 milionami funtów zbieranymi każdego tygodnia na projekty Good Cause w całej Wielkiej Brytanii i zwrotami ze sprzedaży losów rosnącymi do najlepszego w historii poziomu, jasne jest, że The National Lottery przynosi korzyści graczom i społeczeństwu w tych bardzo trudnych czasach. Jednocześnie nadal wspieramy Allwyn UK w planach przejścia na czwartą licencję, począwszy od 1 lutego 2024 r.” – podsumował współzarządzający Camelot UK, Clare Swindell i Neil Brocklehurst

Allwyn, który wygrał przetarg Komisji Hazardowej na prowadzenie National Lottery od lutego 2024 roku, kupił Camelot UK od Ontario Teachers’ Pension Plan w lutym. Firma kupiła również Camelot LS i podobno rozważa złożenie oferty na irlandzką loterię narodową.

„Jesteśmy zachwyceni integracją Camelot z grupą Allwyn na początku tego roku, wnosząc ich doświadczenie i know-how do wizji Allwyn UK dotyczącej czwartej licencji – podsumował dyrektor generalny Allwyn, Robert Chvátal

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL