Władze Filipin deportują 40 000 chińskich pracowników

Filipiny deportują 40 000 chińskich pracowników. Chodzi o rozprawę z firmami zajmującymi się hazardem online zdominowanym przez Chińczyków.

Na Filipiny napłynęły dziesiątki tysięcy chińskich pracowników do pracy w tym sektorze. Ich obecność była powodem społecznych tarć, ale przede wszystkim zatrudniające ich firmy są oskarżane o unikanie podatków, podbijanie cen nieruchomości na miejscowym rynku, niezatrudnianie Filipińczyków; a nawet o działalność przestępczą. Minister sprawiedliwości Crispin Remulla niedawno nakazał policji ściganie 175 firm tego sektora, którym cofnięto licencje, ale które nadal działały nielegalnie.

Rzecznik ministerstwa sprawiedliwości powiedział, że w przyszłym miesiącu Manila rozpocznie deportację około 40 000 zatrudnionych w nich chińskich pracowników. Decyzja została przyjęta z zadowoleniem rzez Pekin, który już wcześniej wzywał Filipiny do wprowadzenia zakazu wszelkich form hazardu online.

„Przestępstwa związane z hazardem online szkodzą nie tylko interesom Chin i stosunkom chińsko-filipińskim, ale także interesom Filipin” – skomentowała decyzję ambasada ChRL w Manili.

Według Filipińskiego Urzędu Regulacji Gier, około 34 firm posiada licencję na prowadzenie działalności, a zarejestrowanych jest około 130 punktów prowadzących różne zakłady. Władze cofnęły 40 licencji i nakazały zamknięcie 174 punktów. Filipiny grożą całkowitą likwidacją tego sektora, chociaż ich gospodarka poważnie z tego korzysta. Ocenia się, że w 2020 roku na hazardzie zarobiono 7,2 miliarda pesos (122 miliony dolarów). W 2021 obroty spadły do ​​3,9 miliarda pesos.

Źródło: nczas.com

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.