Włoskie demonstracje przedstawicieli branży hazardowej

Pracownicy legalnych firm hazardowych zademonstrują 18 lutego jednocześnie w Mediolanie – Piazza del Duomo oraz w Rzymie – Piazza del Popolo, aby zainteresować instytucje i opinię publiczną poważnymi trudnościami ponad 150 000 pracowników (łącznie ok. 400 tys. osób) dotkniętych przedłużającym się zawieszeniem działalności w publicznym sektorze gier hazardowych i absolutną niepewnością co do terminu wznowienia.

Powaga sytuacji po raz pierwszy doprowadziła do publicznego protestu pracowników z całego sektora, którzy zademonstrują zjednoczeni pod hasłem „Pracowników legalnych gier”, prosząc głośno o natychmiastowe wznowienie działalności w regionach żółtych stref, zgodnie z rygorystycznymi protokołami anty-Covid już przyjętymi od ponad 6 miesięcy, a także zwołaniem stołu dyskusyjnego między rządem, regionami i stowarzyszeniami branżowymi w celu znalezienia sprawiedliwego rozwiązania różnych problemów dotykających sektor, w tym kwestia terytorialna i dostęp do kredytów.

Również biorąc pod uwagę pierwszą blokadę, bezczynność trwa już od 7 miesięcy, ponad 210 dni od zamknięcia, a sytuacja doprowadziła do utraty dochodów podatkowych w wysokości ponad 4,5 mld euro, oprócz to smutny rekord na poziomie europejskim.

Uczestnicy protestów tp przedstawiciele ponad 170 firm – przedsiębiorstw publicznych, sal bingo, zakładów bukmacherskich, sal do loterii wideo oraz menadżerów sprzętu przyłączyło się do wydarzenia promowanego przez grupę firm tymczasowo zjednoczonych na tę okazję pod nazwą Ati Gioco Lecito i wspieranych przez główne stowarzyszenia branżowe (Acadi, Anib, Astro, Confederazione Giocare Italia, EGP-Fipe, Federbingo, Fiegl Confesercenti, Sapar, SGI).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *