Wszystkie grzechy Jacka Kapicy

Najczęściej czytane
Bartosz 20/08/2014

Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2014

Szef Służby Celnej Jacek Kapica może zastąpić skompromitowanego taśmami „Wprost” Bartłomieja Sienkiewicza na stanowisku ministra spraw wewnętrznych. Zdaniem celników, wpadlibyśmy wówczas z deszczu pod rynnę. – Jeżeli Kapica będzie szefem MSW, to możemy spodziewać się tylko jednego: służby będą własnością polityków i będę działały tak, żeby partyjni kolesie nie mieli problemów z prawem – przewiduje Artur Kaczor, celnik zwolniony za to, że donosił o nieprawidłowościach

O sprawie Artura Kaczora „Gazeta Polska” pisała w 2013 r. Po tym, jak informował on o aferach, w tym o korupcji na przejściu granicznym w Korczowej, zwolniono go z pracy. – Przyjeżdżał TIR, który na papierze figurował jako pełen papierosów. Po odprawie polskiego celnika towar wyjeżdżał na Ukrainę. W rzeczywistości była tam w środku cegła. W efekcie Urząd Skarbowy zwracał wywożącym podatek VAT i akcyzę – opowiadał „Gazecie Polskiej” celnik. Obecnie Kaczor czeka na rozprawę w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Pomaga mu Helsińska Fundacja Praw Człowieka, która zainteresowała się jego losem (…)

(…)Chwedoruk zwraca uwagę, że media przez długi czas kreowały wizerunek Kapicy jako bohatera, kogoś, kto walczył z aferą hazardową.
– Należy obiektywnie powiedzieć, że to Jacek Kapica zalał rynek „legalnymi” automatami do niskich wygranych, a po wybuchu afery hazardowej zaczął je likwidować. To jest niezrozumiała decyzja premiera. Jak bowiem osoba, która wcześniej na coś pozwoliła, ma później skutecznie z tym walczyć?

Dzisiaj są tego skutki. Ustawa hazardowa nie działa, mamy setki, jeśli nie tysiące przegranych procesów o zatrzymanie automatów, skarb państwa już płaci odszkodowania i narażony jest na ogromne wręcz straty, zastępca Jacka Kapicy i inni wysocy urzędnicy Ministerstwa Finansów mają zarzuty karne w tej sprawie, a śledztwo jest w toku i, jak sądzę, jest rozwojowe – zwraca jednak uwagę Siwy.

Czytaj całość w dzisiejszym wydaniu Gazety Polskiej, rubryka: Kraj, strona: 10, autor: Magdalena Michalska

i na: gazetapolska.pl

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ufo

14:18
20/08/2014

Kapica to b****** ktory o***** nas polaków z wielu setek milionów załozyl z************ g**** p********** ktora dziala nielegalnbie w branzy hazardowej a w********* wszystkie te firmy ktore placily lacznie ponad miliard złotych podatku!! nic mu nikt nie zrobi poniewaz umoczonym w tym binesie jest (***) wlacznie z nim samym.... dlatego jezeli prokuratura ma jakas godnosc powinna tym b******* postawic zarzuty a jezeli jest skorumpowana tak jak (...) to oczywiscie nic sie nie bedzie dzialo kilka firm bedzie zarabiac krocie bo zostaly im przez (***) wyeliminowane firmy legalnie placace podatki i zatrudniajace ludzi!!! wstyd jestescie b******* !!!!!!!!!!!!!
E-PLAY.PL