Wszystkiego najlepszego z okazji 88 urodzin Paula Gauselmanna

Światowy przemysł życzy dziś założycielowi Gauselmann Group, Panu Paulowi Gauselmannowi wszystkiego najlepszego. Dyrektor generalny dużej niemieckiej firmy zajmującej się rozwojem i obsługą automatów do gier hazardowych osiąga dziś 88 lat, co oznacza 65 lat w branży.

Gauselmann może spojrzeć wstecz na karierę, która stworzyła 15 000 miejsc pracy i dużą międzynarodową firmę o rocznych obrotach 3,5 miliarda euro. Nadal pracuje w długoletniej siedzibie swojej firmy w Espelkamp w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Urodził się w Munster w 1934 roku, zaczął instalować szafy grające w 1957 roku, stając się przedsiębiorcą branży rozrywkowej na całe życie. Początkowo pracował w firmie produkującej szafy grające i automaty sprzedające Harting, później miał otworzyć swój pierwszy salon gier Spielothek, który miał stać się międzynarodową siecią.

Gauselmann miał szereg hitów na automatach do gier, zaczynając od Merkur B a kontynuując do dnia dzisiejszego. W 1985 roku osiągnął 50-procentowy udział w rynku niemieckim, taką pozycję utrzymała przez długi czas jego firma.

Merkur Gaming
Na zdjęciu od lewej: Iwo Bulski i Paul Gauselmann

Statystyki są imponujące: ma laboratoria rozwojowe w kilku międzynarodowych lokalizacjach zatrudniające ponad 1000 inżynierów; jego firma posiada ponad 300 patentów; osobiście sprawował wszystkie najwyższe stanowiska w niemieckich stowarzyszeniach branżowych; a on i jego żona Karin są zapalonymi filantropami, przyczyniając się do wielu lokalnych i krajowych organizacji charytatywnych oraz inicjatyw społecznych.

Regularnie gra w tenisa, pomimo swoich zaawansowanych lat, a wraz z innymi weteranami w swoim lokalnym klubie tenisowym Paul Gauselmann wygrał wiele ważnych zawodów dla weteranów.

Redakcja E-PLAY składa serdeczne życzenia sędziwemu jubilatowi, wierząc że przed Nim jest jeszcze dużo do zrobienia.

 

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.