Wybór prezydenta Joe Bidena budzi nadzieję branży hazardowej w USA

Joe Biden będąc prezydentem Stanów Zjednoczonych przez trzy dni, zaczął wdrażać nową politykę, aby spróbować pomóc krajowi i jego obywatelom. Chociaż jest jeszcze wcześnie, niemniej jednak branża hazardowa jest nastawiona optymistycznie, że ​​administracja Biden będzie dla niej dobra na wielu frontach, od kasyn stacjonarnych, przez zakłady sportowe, po hazard online.

Najważniejsze znaczenie zarówno dla kraju, jak i branży gier komputerowych ma pandemia COVID-19. Kasyna zostały zmuszone do zamknięcia, a po otwarciu działają na nikłych procentach pojemności, podróże lotnicze zostały zdziesiątkowane, a pracownicy kasyn zostali bez pracy. Bez rzeczywistego postępu w zwalczaniu pandemii ta dolina ekonomiczna będzie nadal kontynuowana dla gier tradycyjnych i wielu innych branż.

Prezes i dyrektor generalny American Gaming Association Bill Miller napisał w środę na Twitterze do prezydenta Bidena i wiceprezydena Kamali Harris, że AGA „z niecierpliwością czeka na współpracę z Twoją administracją w celu osiągnięcia polityki, która przyspieszy odbudowę branży gier i całej gospodarki USA”.

Według wszelkich środków i relacji ekspertów, reakcja administracji Trumpa na COVID-19 była katastrofalna. CNN poinformował, że zespół Trumpa opuścił Biden bez planu dystrybucji szczepionek. Prezydent Biden uczynił walkę z pandemią za swój główny priorytet, pracując nad przyspieszeniem i koordynacją dystrybucji szczepionek oraz ujawnieniem pakietu pomocowego o wartości 1,9 biliona dolarów, który obejmuje bezpośrednie płatności ekonomiczne dla Amerykanów.

Roger Dow, prezes i dyrektor generalny US Travel Association, powiedział w środowym oświadczeniu:

„Jesteśmy podbudowani skupieniem się administracji na zapewnianiu dodatkowej, bezpośredniej pomocy firmom w najbardziej dotkniętych branżach”.

Wybór Joe Bidena również wydaje się pozytywny dla branży zakładów sportowych. Odkąd Sąd Najwyższy uchylił PASPA w 2018 roku, około połowa stanów zalegalizowała zakłady sportowe. Podsumowując, administracja Biden nie ma zamiaru ingerować w rozwój branży.

Jednym z najważniejszych powodów jest to, że dla prezydenta Bidena nie ma większego sensu angażowanie się w żaden sposób. Stany mogą samodzielnie decydować o tym, co chcą robić, a wraz z obecną pandemią i wszystkimi innymi problemami na jego głowie podczas rozpoczętej kadencji, zakłady sportowe i inne sektory hazardu mogą nawet nie być migotaniem na jego radarze. Nawet gdyby tak było, prezydent Biden nie okazuje się być przeciwny zakładom sportowym.

W środę, w dniu objęcia urzędu przez prezydenta Bidena, akcje spółek hazardowych zareagowały silnie na wzrost. Na przykład Penn National wzrósł o 5,5%, Golden Nugget Online Gaming o 3,6%, a DraftKings o 3,7%.

W najgorszym przypadku administracja Bidena może zachęcić rządy federalne i stanowe do współpracy. Zeszłej jesieni senatorowie Chuck Schumer i Mitt Romney przedstawili ustawę, która ustanowi jednolite federalne przepisy dotyczące zakładów sportowych, zamiast zmuszać każdy stan do tworzenia własnych. Przedstawiciel ówczesnej kampanii Biden powiedział CDC Gaming Reports, że: „ ​​stany i władze federalne powinny współpracować, aby zapewnić, że hazard jest bezpieczny, uczciwy i wolny od korupcji”.

Branża gier hazardowych online, zwłaszcza pokera online, prawdopodobnie również odetchnęła z ulgą, kiedy wybrano Joe Bidena, ponieważ nie ma on zamiaru utrudniać operatorom prowadzenia działalności. W tym samym oświadczeniu dla CDC Gaming Reports w grudniu, jego kampania powiedziała, że ​​obecny prezydent „nie popiera dodawania niepotrzebnych ograniczeń w branży gier, tak jak zrobiła to administracja Trumpa”.

Administracja Trumpa wtrącała się do Federal Wire Act z 1961 r. Wire Act sprawił, że zakłady sportowe na międzystanowych liniach komunikacyjnych były nielegalne, był to środek mający na celu udaremnienie zorganizowanej przestępczości. Wraz z pojawieniem się pokera online Departament Sprawiedliwości rozszerzył interpretację ustawy na cały hazard online. Jednak w grudniu 2011 r. Biuro radcy prawnego Departamentu Sprawiedliwości (OLC) wydało opinię, w której stwierdzono, że Wire Act w rzeczywistości ma zastosowanie tylko do zakładów sportowych.

W 2018 roku OLC administracji Trumpa cofnęła to, mówiąc, że Wire Act po raz kolejny uczynił cały hazard online nielegalnym. Komisja Loterii New Hampshire pozwała ten zakaz i dopiero w tym tygodniu Sąd Apelacyjny Pierwszego Okręgu Stanów Zjednoczonych odrzucił opinię Departamentu Sprawiedliwości za czasów Trumpa. Następnym krokiem Departamentu Sprawiedliwości byłoby wniesienie sprawy do Sądu Najwyższego, ale administracja Bidena nie planuje tego zrobić i oczekuje się, że całkowicie wycofa się z procesu.

Na podstawie: vegasslotsonline.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *