Wydłużono termin dostosowania się do niemieckich przepisów przejściowych

Niemcy

Obecni operatorzy gier hazardowych w Niemczech mają czas do 15 grudnia na dostosowanie działalności do nowych warunków regulacyjnych proponowanych w nowych przepisach dotyczących gier hazardowych, które mają wejść w życie w przyszłym roku.

Niemcy mają oficjalnie uruchomić swój regulowany rynek gier hazardowych w lipcu przyszłego roku po ratyfikacji przez kraje związkowe nowego międzypaństwowego traktatu o grach hazardowych.

Niemieckie kraje związkowe uzgodniły okres przejściowy, aby umożliwić operatorom, którzy już oferują produkty poza rynkiem regulowanym, kontynuowanie działalności, pod warunkiem wdrożenia przyszłych przepisów.

Początkowo mieli tylko dwa tygodnie do 15 października na dostosowanie się do zasad, które obejmują limit stawki 1 € na spin, pięciosekundowe przerwy między spinami, zakaz gry wielostanowiskowej i miesięczny limit wydatków w wysokości 1000 €, który podnieść mogą tylko nieliczni gracze na swoją prośbę. Reklamowanie produktów kasyn online jest niedozwolone.

Operatorzy powiedzieli, że technicznie niemożliwe jest dokonanie skomplikowanych zmian na swoich platformach w tak krótkim czasie, ale teraz będą mieli czas do 15 grudnia na wprowadzenie zmian.

Firma GVC twierdzi, że dostosowanie systemów może zająć czas do stycznia, ale Tipico twierdzi, że zmodyfikowało już swoje platformy, aby w pełni dostosować się do nowych przepisów.

W zeszłym tygodniu Rada Regionalna Darmstadt potwierdziła, że zgodnie z porozumieniem przejściowym, przyznała pierwsze niemieckie licencje na zakłady sportowe. Jednak nadal nie jest jasne, który organ będzie monitorował przestrzeganie przepisów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *