Wygrał dużą sumę w lotto i chce pomóc Ukrainie

Emerytowany inżynier wygrał na loterii 70 mln dolarów. Teraz chce pomóc innym, pieniądze przeznaczy na pomoc potrzebującym.

Emeryt z Quebecu, Marcel Lussier, regularnie wysyłał kupony gier liczbowych. Z zeszłym tygodniu wygrał 70 milionów dolarów, trafnie obstawiając wylosowane liczby w loterii jackpot. Mężczyzna oświadczył, że chce przeznaczyć część wygranej na odbudowę Ukrainy, a część na pomoc ludziom z autyzmem.

Inżynier, który przeszedł na emeryturę w 2002 r., mieszka w Brossard na południowym wybrzeżu Montrealu. Jak przyznaje, wyniki losowania sprawdził dopiero następnego dnia rano, bo strona internetowa, na której są publikowane, nie działała poprawnie. „To był normalny dzień, jak inne, bez stresu” powiedział mediom. „Byłem spokojny, naturalny.”

Marcel planuje teraz wyruszyć z żoną w rejs. Podróż odkładali kilka razy ze względu na pandemię COVID-19. Część z wygranej kwoty przeznaczy na pomoc ludziom ze spektrum autyzmu, a część — na odbudowę Ukrainy, której miasta zostały zniszczone przez rosyjską inwazję.

Źródło:  kobieta.onet.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL