Za jeden jest 100.000 kary, było ich sześć

Ostatnia aktualizacja: 12 sierpnia 2021

1 sierpnia nad ranem policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zwrócili uwagę na dwóch młodych mężczyzn robiących coś przy wejściu do jednego z lokali w Oławie. Podejrzewając, że mogło dojść do naruszenia prawa wylegitymowali ich i sprawdzili, co robią o tak wczesnej porze. Właściciel lokalu zlecił im montaż kamer, wewnątrz i na zewnątrz lokalu.

W niedzielę o czwartej rano wykonywali prace remontowe, zainteresowali policjantów, którzy podejrzewali, że mogło dojść do włamania. Okazało się to nieprawdą, ale funkcjonariusze mieli nosa, bo w środku znaleźli nielegalne urządzenia 1 sierpnia nad ranem policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zwrócili uwagę na dwóch młodych mężczyzn robiących coś przy wejściu do jednego z lokali w Oławie.

„Podejrzewając, że mogło dojść do naruszenia prawa wylegitymowali ich i sprawdzili, co robią o tak wczesnej porze. Właściciel lokalu zlecił im montaż kamer, wewnątrz i na zewnątrz lokalu. Sprawdzając, czy na pewno nic doszło do włamania, policjanci weszli do lokalu i zobaczyli sześć automatów do gier hazardowych.Automaty zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzili postępowanie” – mówi podinsp. Alicja Jędo.

Takie automaty mogą stać tylko w kasynach. W zwykłych lokalach są zabronione. Za ich posiadanie grożą wysokie kary riuszom służby celnej, którzy będą prowadzili postępowanie. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja.

„Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości nawet 100 tys. zł od jednej maszyny. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są one umieszczane.”

Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL