Zakłady bukmacherskie, co warto o nich wiedzieć

Sporą popularnością cieszą się ostatnio zakłady bukmacherskie. Jest to rodzaj ciekawej rozrywki przeznaczonej dla osób powyżej 18 roku życia. Tak stanowi polskie prawo, które ponadto określa zakłady bukmacherskie jako rodzaj gier o charakterze hazardowym.

Dreszczyk emocji, rywalizacja, zainteresowanie widowiskami sportowymi oraz chęć wygranej to z pewnością najbardziej przyciąga potencjalnych klientów zakładów bukmacherskich.

Nie grasz – nie wygrasz

Potencjalny gracz obstawia wynik wybranego przez siebie wydarzenia sportowego, by zdobyć nagrodę, z reguły finansową. Zakłada się o ten wynik z bukmacherem czyli osobą przyjmującą zakład. Bukmacher wcześniej ustala określoną wysokość wygranej (określa się to jako kurs). Obie strony zawierają kupon, który zawiera typowany przez gracza wynik. Ten kupon jest po zakończeniu rozgrywki sportowej dowodem zakładu i podstawą do wypłacenia wygranej lub utraty pieniędzy przez gracza.

W przeciwieństwie do innych gier hazardowych, na przykład automatów, w zakładach bukmacherskich typowanie właściwych drużyn i korzystanie z pewnych systemów daje sporą szansę na wygraną. Odrobina wiedzy, a nie przypadek może przynieść wygraną.

Jeżeli gracz postawi odpowiednio dużą kwotę i poda prawidłowy wynik rozgrywki, wtedy może wygrać spore pieniądze. Oczywiście trzeba założyć też możliwość przegranej. Dlatego jest to gra przeznaczona dla osób dorosłych. Bo potrafią grać w sposób świadomy i odpowiedzialny. Bo potrafią kontrolować swój czas i pieniądze przeznaczone na grę.

Legalni bukmacherzy

Według polskiego prawa osoba pełnoletnia może obstawiać zakłady tylko u legalnych bukmacherów. Czyli takich podmiotów, które posiadają licencję od Ministerstwa Finansów. Związane jest to z odprowadzaniem od każdego zakładu specjalnego podatku na rzecz skarbu państwa. Obecnie działa w naszym kraju kilkanaście legalnych zakładów bukmacherskich, najbardziej znane to Totolotek, PZbuk, Fortuna i Betclic.
Jeżeli korzysta się z usług bukmacherów, którzy nie posiadają takiej licencji to należy spodziewać się konsekwencji natury prawnej.

Stacjonarnie lub online

Obstawianie zakładów bukmacherskich może odbywać się na dwa sposoby. Można skorzystać z usług tradycyjnych punktów stacjonarnych lub zrobić to online czyli za pośrednictwem internetu.
Strony internetowe legalnych bukmacherów, jak na przykład Fortuna czy PZbuk są przejrzyste i czytelne dla każdego użytkownika. Mają świetną oprawę graficzną, bogatą ofertę promocyjną dla graczy i stale rozwijające się rodzaje typowanych wydarzeń.

Zakłady online swoją popularnością przewyższyły już tradycyjne punkty bukmacherskie. Są dostępne całodobowo i są wygodniejsze. Szybsze i bardziej przejrzyste.

Nie tylko piłka nożna

Do tej pory najchętniej typowane były rozgrywki piłkarskie, bo to najbardziej popularna dyscyplina sportu. Konkurencja na rynku zakładów bukmacherskich doprowadziła do rozszerzenia oferty na wydarzenie sportowe, które można obstawiać. Siatkówka, koszykówka, rugby, krykiet, także skoki narciarskie i wiele innych. Poza sportem można typować też na wydarzenia z dziedziny polityki, rozrywki, kultury czy ekonomii.

Nie tylko zakłady przedmeczowe

Korzystanie z zakładów bukmacherskich online doprowadziło do powstania zakładów live czyli obstawiania konkretnych wydarzeń sportowych w trakcie ich trwania. Do tej pory typowano tylko te mecze, które jeszcze się nie rozpoczęły, stąd gracze mogli korzystać tylko z zakładów przedmeczowych.

Warto zapoznać się z ofertą zakładów bukmacherskich i poznać na czym polegają konkretne zakłady, by rozpocząć z nimi swoją przygodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *