Zatrzymane nielegalne automaty

Działania funkcjonariuszy małopolskiej Służby Celnej i Policji doprowadziły do zatrzymania dużej ilości nielegalnych automatów do gry o wartości 240 tysięcy złotych.

W efekcie prowadzonych przez Służbę Celną kontroli przestrzegania przepisów ustawy o grach hazardowych stale maleje liczba nielegalnych „punków gry na automatach” w województwie małopolskim. Niemniej jednak zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu prowadzą nielegalną działalność. Fakt ten potwierdziła ostatnia kontrola funkcjonariuszy małopolskiej Służby Celnej oraz Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie prowadzona 20 listopada br. w Wadowicach.

W czterech lokalach znajdujących się tym mieście celnicy i policjanci ujawnili 18 nielegalnych automatów do gry. Wszystkie przeszukania wykonywane były na podstawie postanowień wydanych przez Prokuraturę Rejonową w Wadowicach. Należy w tym miejscu podkreślić, że jednoczesne zatrzymanie tak dużej ilości nielegalnych automatów jest efektem profesjonalnej współpracy małopolskiej Służby Celnej, Policji oraz Prokuratury Rejonowej w Wadowicach.

Powyższe przypadki stanowią naruszenie art. 6 ust. 1 ustawy o grach hazardowych, w związku z czym automaty zostały zatrzymane do dalszego postępowania, które wyjaśni kto organizował nielegalne gry na automatach i tym samym poniesie konsekwencje prawne.

Izba Celna w Krakowie

O Autorze

1 odpowiedź do “Zatrzymane nielegalne automaty

  1. Tak właśnie marnuje się publiczne pieniądze… Bo tak się akurat składa, że dzisiaj mówienie o jakichkolwiek nielegalnych automatach ociera się o brawurę… Typowa medialna propaganda sukcesu: teraz krzyczymy o wielkim sukcesie w walce z hazardem, a jutro cichaczem będziemy płacić równie wielkie odszkodowania…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.