15 października kolejna edycja EPT Polska

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Już niedługo odbędzie się czwarta edycja turnieju charytatywnego EPT Polska.

Takie turnieje są bardzo popularne szczególnie w USA. Swoje turnieje organizują m.in. World Poker Tour, golfista Tiger Woods, Vanessa Selbst i Jennifer Harman. Istnieje nawet Charity Series of Poker, czyli cykl turniejów charytatywnych rozgrywanych w kilku kasynach w USA.

Jeśli chodzi o EPT Polska, to pomysłodawcą tego turnieju jest były poseł Artur Górczyński (były szef Parlamentarnego Zespołu ds. Efektywnej Regulacji Gry w Pokera). Pierwsza edycja odbyła się w kwietniu 2015 roku. Po zwycięstwo sięgnął pokerzysta i komentator EPT Radosław Jedynak. Moją relację możecie przeczytać tutaj.

Jak na razie rozegrano trzy edycje, w których udział wzięli m.in. Dominik Pańka, Marcin Horecki, Paweł Brzeski, Jan Przysucha, Paweł Majewski, Wojciech Łozowski, Tomasz Zieliński, Michał Wiśniewski, Michał Pol, Piotr Karpiński, Tomasz Łapiński i rzecznik prasowy Wolnego Pokera Paweł Purski.

Najbliższa okazja do udziału w EPT Polska będzie za niecałe trzy tygodnie. Turniej odbędzie się w warszawskim kasynie Hit. Jak poinformowało Pokerbreak, wpisowe wyniesie 100 złotych i możliwe będą re-buy’e. Gracze otrzymają na start 30,000 żetonów, a poziomy blindów będą 25-minutowe. Na fanpage’u posła Górczyńskiego czytamy: ,,Przypomnę, że turniej ma trzy główne cele. Cel charytatywny (dopinamy właśnie ostatnie szczegóły z beneficjentem IV edycji). Równie ważny cel popularyzacji pokera. Pokazanie społeczeństwu a szczególnie politykom, że #poker to zupełnie inna gra, niż ta z ich chorych wyobrażeń!!! W okresie planowanych zmian w ustawie hazardowej, które właśnie mają miejsce, jeszcze mocniej powinniśmy się zmobilizować i wziąć udział w turnieju.

Więcej czytaj na: e-playpoker.com


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *