Camelot ukarany na £3m za fikcyjną wygraną z 2009

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

UK Gambling Commission (GC) nałożyła grzywnę w wysokości £ 3m na Camelot, operatora brytyjskiej National Lottery, po przeprowadzeniu dochodzenia w sprawie zarzutów o  żądania wypłat fikcyjnych nagród.

Kara jest następstwem dochodzenia w w sprawie fałszywej  nagrody w National Lottery domniemanie przetworzonej i zapłaconej w 2009 r.

Gdy tylko zdarzenie to wypłynęło na światło dzienne w 2015 roku, policja i GC natychmiast zareagowały.

W dochodzeniu GC stwierdzono, że choć nie można być pewnym, że nadużycia miały miejsce, to było więcej niż prawdopodobne, że roszczenie fałszywej nagrody zostało wypłacone.

W swoich ustaleniach GC stwierdziła, że Camelot naruszył koncesję w trzech kluczowych obszarach: jej kontrolę nad bazami danych i innych źródeł informacji, sposób weryfikacji roszczeń nagród oraz proces przetwarzania  wypłat nagród.

Podkreślono jednak, że zdarzenie było bezprecedensowe, a  dochodzenie nie wykazało innych uchybień systemowych w Camelot.

Naczelnik GC, Sarah Harrison, powiedziała: „główną troską Gambling Commission jest zapewnienie, że National Lottery jest prowadzona w sposób uczciwy i że interesy graczy są chronione.”


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *