KAS ujawnia kolejne nielegalne automaty do gier

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Funkcjonariusze bydgoskiej Delegatury Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego podczas czynności kontrolnych w jednym z lokali w Świeciu, ujawnili 15 sztuk automatów do gier.

Na dwóch z nich urządzano gry przez Internet, które jak stwierdzono, miały charakter komercyjny, losowy, a wypłaty pieniężne dokonywane były bezpośrednio z automatu. Tym samym naruszone zostały przepisy ustawy o grach hazardowych, które wskazują, że takie gry mogą się odbywać wyłącznie w kasynach lub salonach posiadających stosowne koncesje.

W lokalu znajdowało się również 13 urządzeń gotowych do wywiezienia i instalacji w innych miejscach.

Osobie, która posiadała wszystkie zatrzymane urządzenia, grozi poza wysoką grzywną również kara pozbawienia wolności nawet do lat 3, gdyż jej działanie wyczerpuje znamiona przestępstwa skarbowego określonego stosownych przepisach kodeksu karnego skarbowego.

Dodatkowo urządzającemu nielegalnie gry na automatach grozi sankcja administracyjna, wynikająca z przepisów ww. ustawy o grach hazardowych czyli kara pieniężna, która wynosi 100 tyś. zł od każdego automatu.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy


Otagowano jako

14 Komentarzy

  1. trzypotrzy Odpowiedz

    panowie produkt jest trefny od poczatku ten podglad jest fikcją a jeszcze biega przytym cba za jednostką że dała papiery a system opłat dla firmy to totalna lewucha na czarno tylko czekac że ktoś wystawi jednego **** albo drugiego ****

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *