KAS zlikwidowała w Łodzi kolejny punkt nielegalnych gier hazardowych

jednoręcy bandyci

Dwa zestawy komputerowe służące do nielegalnych gier hazardowych w sieci Internet, wpłatomat, z którego wydruk umożliwiał rozpoczęcie gry oraz wyposażenie nielegalnego punktu zabezpieczyli funkcjonariusze KAS z Pierwszego Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku oraz Drugiego Działu Realizacji w Łodzi. Nielegalny salon gier działał na terenie łódzkiego Widzewa.

Mimo podjętych przez obsługę punktu prób udaremnienia kontroli, m.in. przez utrudnianie wejścia do lokalu i zdalne wyłączenie możliwości przeprowadzenia gier kontrolnych, funkcjonariusze potwierdzili hazardowy charakter urządzeń zainstalowanych w pomieszczeniu.

Kontrolujący dotarli również do ukrytego pomieszczenia, w którym znaleźli wyposażenie elektroniczne podtrzymujące zasilanie urządzeń alarmowych i monitoringu oraz router podłączony do sieci Internet.

W trakcie prowadzonych działań obsługa lokalu nadal próbowała zniechęcić funkcjonariuszy do wnikliwej kontroli – zdalnie uruchomiono syrenę o potężnej głośności oraz rozpylono gaz drażniący z dozownika na ścianie.

Pomimo napotkanych przeszkód, do magazynu depozytowego Izby Administracji Skarbowej w Łodzi trafiło całe zakwestionowane wyposażenie punktu, a organizatorzy i prowadzący nielegalne gry hazardowe muszą spodziewać się surowych kar.

Źródło: Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *