Skandal bukmacherski. Zawodnicy zawieszeni za ustawienie meczu

hokej

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) zawiesiła 7 hokeistów za ustawienie wyniku meczu w celu wygrania pieniędzy w zakładach bukmacherskich.

IIHF ogłosiła dziś zawieszenie dla 7 zawodników, którzy w listopadzie ubiegłego roku wzięli udział w ustawieniu spotkania białoruskiej Extraligi pomiędzy Dynamem Mołodeczno a HK Mohylew. Niżej notowana drużyna z Mohylewa wygrała wówczas 6:5, mimo że jeszcze w drugiej tercji przegrywała 1:5.

Wśród zawieszonych jest były hokeista Podhala Nowy Targ Alaksandr Syrej, który odegrał bardzo ważną rolę w ustawieniu spotkania. Oprócz niego ukarani zostali: rosyjski bramkarz Aleksiej Iwanow, jego rodak Stanisław Kuczkin oraz Białorusini: Pawieł Bajarczuk, Wiaczasłau Lisiczkin, Siarhiej Szeleh oraz Nikita Ustinienka. Wszyscy byli w listopadzie zawodnikami Dynama.

Hokeiści Dynama pozwolili wygrać mecz rywalom, by zarobić na zakładach bukmacherskich. Nie otrzymali jednak wypłaty, bo wcześniej na ich trop wpadły białoruskie organy ścigania.

IIHF dziś poinformowała o bezterminowym zawieszeniu zawodników do czasu podjęcia ostatecznej decyzji. Oznacza to, że nie mogą uczestniczyć w żadnych rozgrywkach organizowanych przed międzynarodową federację i jej związki członkowskie. Hokeiści już wcześniej zostali zdyskwalifikowani na rok przez Federację Hokeja Białorusi (FHB), która w związku z tym musiała przekazać sprawę do IIHF.

Międzynarodowa federacja zawiesiła zawodników z dniem 2 lipca. Ich kara nałożona przez FHB obowiązuje do końca maja przyszłego roku. Oprócz zawieszenia gracze w swoim kraju zostali także ukarani finansowo.

Czytaj całość na: hokej.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *