Akcja Policji i KAS wymierzona w nielegalny hazard w Bieńczycach

Automaty
Adam Brzozowski 16/11/2023

Ostatnia aktualizacja: 16 listopada 2023

Policjanci z krakowskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz funkcjonariusze Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili w ostatni poniedziałek skuteczną akcję przeciwko nielegalnym grom hazardowym w Bieńczycach. W wyniku tej operacji zabezpieczono trzy automaty do gier, a trzy osoby zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty.

Informacje o nielegalnych grach hazardowych w jednym z lokali na terenie Bieńczyc doprowadziły policjantów i funkcjonariuszy celno-skarbowych do przeprowadzenia interwencji 13 listopada. Na miejscu zastali 55-letnią kobietę oraz dwóch mężczyzn w wieku 37 i 36 lat, którzy uczestniczyli w grach na znajdujących się tam automatach.

Kobieta, jako organizatorka nielegalnych gier, może zostać ukarana grzywną do 720 stawek dziennych lub karą pozbawienia wolności do 3 lat, bądź obiema tymi karami łącznie. Dodatkowo, zgodnie z Ustawą o Grach Hazardowych, za posiadanie trzech automatów do nielegalnych gier grozi kara administracyjna w wysokości 300 tysięcy złotych. Mężczyźni, uczestnicy gier, mogą zostać ukarani grzywną do 120 stawek dziennych. Jeden z nich, poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, został przewieziony do aresztu śledczego po zakończeniu czynności policyjnych.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jack

17/11/2023

Ostatnio zmarł wielik Człowiek RIP

Prok

17/11/2023

Przy tych zapisach w UoGH nie jest możliwe ukarać osobe fizyczną czy jaką kolwiek firmę ktora nie posiada koncesji za posiadanie automatow do gier z art. 107b
E-PLAY.PL