Amaretto pierwszy w biegu o Nagrodę Europy

Bukmacherzy
Marek 28/08/2012

Ostatnia aktualizacja: 28 sierpnia 2012

8. bieg o Nagrodę Europy na Służewcu, który po raz trzeci z rzędu został włączony do światowego cyklu gonitw o Puchar Sheikha Zayeda Bin Sultana Al Nahyana, wygrał najbardziej faworyzowany, 6-letni francuski ogier Ameretto.

 

 

Zdobył on też dla swej właścicielki, pani Manueli Scharfenberg, dodatkową nagrodę w wysokości 30 tys. euro. Wyhodowany we Francji przez Paula Daverio i trenowany w Niemczech przez Guntera Richtera Ameretto był dosiadany przez włoskiego dżokeja, 40-letniego Mauro Manueddu.

Zgodnie z oczekiwaniami, wyścig był pasjonujący. Poprowadził dość mocnym, równym tempem dosiadany przez Piotra Krowickiego Dostatok. Próbował go wyprzedzić liderujący Pentagonowi Vly Kossack, ale nie był w stanie. Dostatok wyprowadził z niewielką przewagą na prostą i pewnej chwili wydawało się, że może nawet wygrać. Jednak na ostatnich dwustu metrach nie zdołał odeprzeć ataku silnie wysyłanego Ameretto, który wygrał o długość. Jako trzeci finiszował Nonet, a czwarty był Poulain Kossack. Piąty na mecie Pentagon zanotował już sporą stratę do zwycięzcy.

Tak więc po raz trzeci Puchar Szejka w Warszawie wygrał koń wyhodowany i trenowany za granicą, zgłoszony do tej gonitwy w terminie dodatkowym.

Piękne puchary dla hodowcy, właściciela, trenera i dżokeja po dekoracji zwycięskiego konia na padoku wręczali ambasador Zjednocznych Emiratów Arabskich w Polsce, Jego Ekscelencja Asim Mirza Al Rahmah, w towarzystwie pani Lary Sawayi, dyrektorki Światowego Festiwalu Gonitw Arabskich, którego pomysłodawcą i sponsorem jest wicepremier Abu Zabi, szejk Mansoor bin Zayed Al Nahyan.

źródło: torsluzewiec.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL