Ostatnia aktualizacja: 7 listopada 2023
Better Collective osiągnął porozumienie w sprawie przejęcia Playmaker Capital, firmy z siedzibą w Toronto, która zarządza licznymi markami w sektorze mediów sportowych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Ameryce Południowej.
Po finalizacji transakcji, Better Collective ma szansę stać się dominującym graczem na rynku Ameryki Południowej, posiadając największą grupę odbiorców wśród marek mediów sportowych, a także umocni swoją już silną pozycję w Ameryce Północnej.
Zakup ten, wart 176 milionów euro, jest drugim co do wielkości w historii Better Collective, po zakupie Action Network w maju 2021 r. za 240 mln dolarów.
Zamknięcie sprzedaży podlega zatwierdzeniu przez akcjonariuszy Playmaker Capital, zatwierdzeniu przez sąd, odpowiednim zgodom organów regulacyjnych i pewnym innym warunkom.
Przejęcie, które ma zostać sfinalizowane przed końcem pierwszego kwartału 2024 r., zostało okrzyknięte przez współzałożyciela i dyrektora generalnego Jespera Søgaarda „transformacyjnym” i „ważnym kamieniem milowym” na drodze Better Collective.
Warunki przejęcia
Zgodnie z warunkami transakcji posiadacze akcji zwykłych Playmaker Capital otrzymają wynagrodzenie w wysokości 0,70 CAD. Obejmuje to gotówkę i akcje Better Collective.
Akcjonariusze będą mogli wybrać albo 0,70 dolara kanadyjskiego w gotówce, albo 0,0206 akcji Better Collective na akcję zwykłą Playmaker Capital, z zastrzeżeniem proporcjonalności i łącznego limitu wynoszącego 65 procent udziałów w Better Collective i 35 procent w gotówce.
Ci, którzy nie wybiorą gotówki lub akcji Better Collective (z zastrzeżeniem proporcjonalności), otrzymają domyślne wynagrodzenie w wysokości 0,245 CAD w gotówce (35 procent) i 0,0134 akcji Better Collective (65 procent) za akcję zwykłą.
Więcej o Playmaker Capital
Playmaker Capital, który ma dwunastomiesięczne przychody w wysokości 55 mln euro i 15 mln euro EBITDA, liczy ponad 200 milionów sesji miesięcznie, 101 milionów użytkowników miesięcznie i 180 milionów obserwujących w mediach społecznościowych.
Do marek należących do firmy z Toronto należą takie marki, jak Futbol Sites, Yardbarker i The Nation Network, a także Wedge które zostało przejęte za 31,2 mln dolarów w październiku 2022 roku.
"Dopóki szanowni rządzący w tym pięknym kraju jakim jest Polska nie otworzą oczu, a zarazem serc 💖 dla dobra tego Państwa, które narazie tylko noszą w klapie marynarki❣️ - dobrze być nie może. Należy stanowiska w spółkach Państwowych obsadzać najlepszymi fachowcami pochodzącymi z dziedziny w, której mają dokonywać najlepszych wyników, a nie na odwrót. (Nie można powołać na ordynatora Szpitala kogoś kto nie jest Lekarzem bo nigdy nie zrozumie czym zarządza) i tak samo jest w Totalizatorze Sportowym❣️"
"Za dużo krytyki w mediach było to puścili normalne losowanie ;))"
"Uniwersalny słownik języka polskiego pod redakcją Stanisława Dubisza wydany przez PWN w 2003 roku notuje zarówno przymiotnik fiński, jak i finlandzki. Pierwszy z nich został w tym słowniku zdefiniowany jako ‘dotyczący Finów, Finlandii, pochodzący z Finlandii, taki jak w Finlandii’, przymiotnik finlandzki został natomiast sparafrazowany jako ‘dotyczący Finlandii jako państwa"
"Fiński, nie Finlandzki ... ;)"
"Dzisiaj miałem szczęście padł system kontroli na losowaniem w multi bo trafiłem 7 na siedem skreśleń w promocji na 50% ale to nie tylko ja bo było 33 dziewiątki na 10 skreśleń 97 siódemek na siedem 118 piątek na pięć takich wygranych nie pamiętam a gram długo. i tu lotto pokazuje że oszukują bo na 22 drugą już zakładów nie dało się wysłać cały czas wybijało ale sprawdziłem czy na inne gry się da i nie było problemu tylko na multi nie dało rady. Czyli widać że oszukują bo na 14 padł system i było dużo wygranych i żeby nie popłynąć na 22 drugą zablokowali przyjmowanie zakładów. Gram przez internet i taki numer mam drugi raz było to dawno ale też było dużo wygranych czyli kontrolują wpływające zakłady ."