Betway zawiesza działalność w Polsce!

Bukmacherzy Inwestycje i umowy Najczęściej czytane Polecane
Wiktor Czerwiński 09/01/2024

Ostatnia aktualizacja: 24 stycznia 2024

W dniu dzisiejszym Betway Polska poinformował o zawieszeniu działalności z dniem 12 stycznia 2024! Operator wg informacji uzyskanych u przedstawiciela Betway na Polskę, nie rezygnuje całkowicie z polskiego rynku, i na ten moment planuje powrót.

Zaledwie kilka dni po publikacji naszego artykułu na temat Betway, w którym podzieliliśmy się obawami co do jego przyszłości na polskim rynku pisząc:

„Biorąc pod uwagę wszystko powyższe nie będzie zaskoczeniem jeśli Super Group, zgodnie ze strategią optymalizacji, zdecyduje o zaprzestaniu operacji na polskim rynku”

, na stronie bukmachera pojawiał się następujący komunikat:

Informujemy, że dnia 12 stycznia 2024 roku zawieszamy działalność w Polsce. Oznacza to, że od tej daty, nie będzie można obstawiać zakładów w betway.pl

Od dzisiaj zaprzestaliśmy także przyjmowania depozytów oraz rejestracji nowych graczy .

Do 31 stycznia 2024 roku, użytkownicy serwisu mogą:

  • Skontaktować się z Obsługą Gracza
  • Zalogować się do konta
  • Wypłacić zgromadzone środki
  • Zamknąć swoje konto

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod adresem pomoc@ betway. pl.

FAQ

Dlaczego zawieszamy działalność?
Zdecydowaliśmy się na ten krok, aby poprawić nasz produkt. Pomimo tego, że przez cały czas ulepszaliśmy stronę, nadszedł czas na kompletną zmianę – ta może dokonać się wyłącznie kiedy strona nie będzie aktywna.

Co stanie się z moim kontem?
Konto pozostanie w takim samym stanie i kiedy wrócimy, po zalogowaniu się, skorzystasz z ulepszonej strony Betway Polska.

Jak mogę wypłacić środki z konta gracza?
Aby wypłacić środki, zaloguj się do konta gracza i zleć wypłatę w sekcji bankowości. Aby wypłata została zatwierdzona, upewnij się, że Twoje konto jest aktywne, a dokumenty zweryfikowane.

Jak długo mogę jeszcze obstawiać?
Możliwość zawierania zakładów zostanie wyłączona w piątek 12 stycznia. Po tym czasie nie będzie można obstawiać.

Jak długo będzie można wypłącać środki?
Zalogowanie się do konta gracza i zlecenia wypłaty środków, będzie możliwe do 31 stycznia 2024 roku. Po tym czasie, zlecenia wypłaty będą realizowane po kontakcie z Obsługą Gracza.

Czy mogę skontaktować się z działem Obsługi Gracza?
Tak, dział ten będzie dostępny po 12 stycznia 2024 i w razie dodatkowych pytań, dostępny mailowo pod adresem pomoc @ betway .pl.

Czy wrócicie?
Taki jest plan! Postaramy się jak najszybciej wprowadzić ulepszenia i ponownie zawitać na rynku.

Do 3 razy sztuka?

Dzisiejsza decyzja Betway o zawieszeniu działalności na polskim rynku oznacza jego drugą nieudaną próbą na jego zdobycie. Pierwsze wejście do Polski Betway zanotował jeszcze w 2005 roku, gdy jego reklamy pojawiły się nawet na pucharowych meczach Wisły Kraków. Marka zdobyła co najwyżej kilkuprocentowy udział w rynku, jednak po 5 latach zrezygnowała z prób dalszego rozwoju w Polsce.
Druga próba podbicia naszego rynku zaczęła się parę lat temu, gdy udało się jej jako 20 podmiot w Polsce uzyskać licencję od Ministerstwa Finansów. Start bukmachera był jednak tak bardzo opóźniony, iż został przez naszą redakcję uznany za falstart 2022 roku na rynku bukmacherskim w Polsce.

Według informacji przekazanych w komunikacie firma zamierza powrócić na polski rynek. Osobiście mamy nadzieję, że to nastąpi jak najszybciej, i oby z produktem który będzie skrojony pod polskiego gracza.

Country Manager Betway na Polskę Kamil Dworniczak potwierdził, iż marka zamierza wrócić na polski rynek, chociaż na ten moment ciężko mówić o konkretnych datach. Celem jest początek przyszłego roku, chociaż mówi się także o dużo wcześniejszych terminach, w zależności od tego jak szybko nastąpi poprawa jakościowa produktu.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Li

15/01/2024

Pytanie do redakcji: w woj. Śląskim może funkcjonować 6 kasyn. Po wygaśnięciu koncesji są 2. Dlaczego nie są otwierane pozostałe 4? Na stronie MF niczego nie można się dowiedzieć. Może redakcja ma lepsze informacje.

Staruch

09/01/2024

szybko poszło..
E-PLAY.PL