Betway zmienia plany i „rzuca ręcznik” na kolejnym rynku

Bukmacherzy Inwestycje i umowy Najczęściej czytane Polecane
Wiktor Czerwiński 05/01/2024

Ostatnia aktualizacja: 11 stycznia 2024

Komisja ds. gier Massachusetts (MGC) otrzymała wczoraj aktualne informacje na temat dwóch licencjonowanych, ale nieprowadzących działalności firm zajmujących się zakładami sportowymi w stanie. Zarówno Betway, jak i Bally Bet mają licencję na prowadzenie zakładów sportowych w tym stanie od ostatniego roku, ale żadna z nich nie została uruchomiona w 2023 roku.

Grupa złożyła wniosek i zaksięgowała opłatę w wysokości 1 miliona dolarów za uzyskanie licencji oraz otrzymała zgodę na uruchomienie w lutym. Betway poinformował wówczas, że planuje uruchomić platformę na początku 2024 r., a MGC zatwierdziło ten harmonogram. Jednak teraz, gdy licencja wygasa, Betway zmienił plany i pozwoli, aby licencja wygasła i nie została uruchomiona w tym stanie.

Natomiast Bally Bet w dalszym ciągu podtrzymuje plany uruchomienia gier w Massachusets w związku z czym zapłaci dodatkowy milion dolarów za przedłużenie licencji do 2025 roku.

Betway rezygnuje z rynków lub ma w nich marginalny udział

Obecnie Betway działa w Arizonie, Kolorado, Indianie, Iowa, Luizjanie, New Jersey, Ohio, Pensylwanii i Wirginii. Od czasu debiutu w Ohio 1 stycznia firma nie rozpoczęła działalności w żadnym nowym stanie. Betway zrezygnował także z nowo otwartych rynków w stanach Kentucky, Vermont oraz Północna Karolina.

W stanach, w których działa Betway, operator znajduje się na dole listy pod względem udziału w rynku. W Ohio firma przekroczyła milion dolarów w ciągu jednego miesiąca. W najnowszym raporcie przychodów z Pensylwanii Betway stanowił około 1% wszystkich transakcji online.

Super Group, spółka do której należą marki Betway i Spin, 2 października 2023 ogłosiła o zaprzestaniu wszelkiej działalności operacyjnej w Indiach. Decyzja ta została podjęta w związku ze zmianami w indyjskim podatku od towarów i usług, które obowiązują od 1 października 2023. Rada ds. Podatku od Towarów i Usług nałożyła 28% podatek obrotowy na wszystkie usługi związane z hazardem online, kasynami naziemnymi i wyścigami konnymi.

W Polsce nie jest wcale lepiej

Przypomnijmy iż Betway w 2022 roku otrzymał licencję na działalność w Polsce. Firma długo jednak zwlekała ze startem, co zostało przez nas określone jako falstart 2022 roku na rynku bukmacherskim w Polsce. I chociaż po kilkunastu miesiącach od otrzymania licencji udało się w końcu odpalić serwis dla polskiego klienta, to po zakończonym właśnie roku można sytuację marki przyrównać do tej za wielką wodą. Firma ma marginalny udział w rynku, a jej działania marketingowe czy oferta na stronie nie dają nadziei na to, aby ta sytuacja miała się w najbliższym czasie poprawić.

Dodatkowo od tego roku zaczął w Polsce obowiązywać podatek minimalny. Według naszych informacji Betway, podobnie jak 80% legalnych bukmacherów, nie osiągnął na naszym rodzimym rynku zysków.

Przy okazji wyjścia z rynku indyjskego Neal Menashe, dyrektor generalny Super Group, stwierdził:

„Nieustannie oceniamy zmieniające się otoczenie regulacyjne na wielu obsługiwanych przez nas rynkach”

Biorąc pod uwagę wszystko powyższe nie będzie zaskoczeniem jeśli Super Group, zgodnie ze strategią optymalizacji, zdecyduje o zaprzestaniu operacji na polskim rynku. Nie byłaby to dobra wiadomość dla tutejszych graczy. Pomimo małego udziału w rynku, marka ze względu na swoją wcześniejszą dzialalność w Polsce jeszcze od 2005 roku, cieszy się sporą rozpoznawalnością wśród graczy. Wielu innych bukmacherów, którzy podobnie jak ona nie wykazują zysków, nie ma za sobą tak dużego kapitału jaki posiada Super Group, co rysuje dość ponury krajobraz dla polskiego rynku hazardowego w 2024 roku.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL